טיפולים - הצעת טיפול אלטרנטיבית וייחודית- הקול המרפא להחזרת ההרמוניה המשפחתית אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/08/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > טיפולים > הצעת טיפול אלטרנטיבית וייחודית- "הקול המרפא" להחזרת ההרמוניה המשפחתית
  כתבות אחרונות
תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל? תסמונת קדם ווסתית - האם אני חייבת להתרגל?

"בית דרך חיים" - הבית לחיים בריאים

פוטוטראפיה : תנו לגוף לדבר

"הקשר בין נשימה לנשמה"

האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים האם אפשר לשנות הרגלים מזיקים

מהי מדיטציה ?

שלושת ה שלושת ה"טיפוסים" כמודל לבחירת הטיפול בהומיאופתיה קלאסית

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הצעת טיפול אלטרנטיבית וייחודית- "הקול המרפא" להחזרת ההרמוניה המשפחתית

מאת: מערכת Iwomen
ידוע שהחגים מזמנים קירוב לבבות ואיחוד משפחות אך לפעמים עודף קרבה משפחתית גורמת לחיכוכים ומריבות המצריכות עזרה מבחוץ.
אירית אלון- תרפיסטית בקול ובתנועה, העובדת על פי שיטת "הקול המרפא"- שיטת טיפול חווייתית, המשתמשת בקול האנושי שלנו ככלי טיפולי, מציעה טיפול אלטרנטיבי העוזר בשיפור הקשר המשפחתי:
ה"ביחד" הממושך בתקופת החגים מעורר חיכוכים, מאיץ ומעיר תחושות ורגשות מודחקים ויוצר קרקע נוחה להתפרצות של רגשות שלא קיבלו ביטוי בדרך אחרת.

לדוגמא: אישה שטרחה רבות בתקופת החגים למען בני משפחתה מצפה לסוג של תודה וגם עזרה מצידם ואם במקום התודה והעזרה היא "זוכה" לביקורת או לזלזול בעבודתה, היא חשה מתוסכלת, מרירה וכועסת. סיטואציה נוספת העלולה לצוץ בתקופת החגים היא מריבות בין אחים- גם כאן, השהות הממושכת ביחד מעלה בעיות רגשיות מודחקות הצצות על פני השטח ויוצרות "פיצוצים". בנוסף, עלולים להיווצר חילוקי דעות ומריבות בין ההורים, עקב אי הסכמה בנושא ההתנהלות מול הילדים או בקשר הזוגי.

מניסיונה של אירית, בדרך כלל, האישה היא זו שפונה לייעוץ וטיפול בכל הנוגע לבעיות המשפחתיות. "בתקופת החגים מספר הנשים שפונות עולה, שכן תקופה זו מעצימה את התחושות ומשמשת "קטליזטור" של המצוקות שהיו חבויות", אומרת אירית.
במקרים נדירים מגיע דווקא הבעל ואומר ש"האישה שלחה אותו" במקרים היותר נדירים הבעל מגיע על דעת עצמו והוא זה המחפש דרכים לשינוי ההתנהלות בבית.

הטענות השכיחות ביותר מצד הנשים הן: "לא מקשיבים לי, לא שומעים בקולי, לא מבינים אותי, אני לא מסוגלת להביע את מה שאני מרגישה וזה גורם לי להתפרצויות, שגוררות מריבות וויכוחים". האישה חשה שאין שיח אמיתי במשפחה ולעומת זאת, חוסר סבלנות יש בשפע. הטיפול בקול מתחיל בשיחה, כשאירית מקשיבה לקולה של האישה ולא רק לתוכן דבריה על מנת להבין את עומק הבעיה.

מסבירה אירית אלון: "ההכרה בכוחו של הקול גורמת להתרחבות יכולת הביטוי הפיזית והרגשית שלנו. השימוש בתרפיה בקול מסייעת במקרים של צורך בחיזוק, העצמה, שחרור וכמובן כאשר יש צורך בהחזרת ההרמוניה המשפחתית, שבמקרים רבים הופרה עקב עודף קרבה ונוכחות צמודה של בני המשפחה".

לאחר השיחה ממשיך הטיפול בנענוע על גבי מיטה, על פי שיטת "עוצמת הרכות", על מנת להגיע לרגיעה ולהקשבה פנימה אל הגוף. לאט ובהדרגה משלבת אירית את העבודה עם הקול דרך אזורי הגוף השונים. תוך שהאישה משמיעה את קולה, בהדרכת אירית, היא לומדת להקשיב לקול, שהוא כלי עוצמתי שלא תמיד אנו מודעים לכוחו, ולא רק למילים. היא נחשפת למרכיבי הקול השונים ויחד עם תנועת הגוף במרחב קולה מתעצם והולך. מיד לאחר המבוכה הראשונית, מגיעה תחושה חזקה של שחרור והקלה, המלווה בתחושה של נשימה פתוחה וטובה יותר.

כשמדובר בטיפול משפחתי, ישנם מקרים שבהם לאחר מספר מפגשים מצטרף בן הזוג, לפגישה או יותר. במקרים אלו, מלמדת אירית את בני הזוג כלים ליישום, דרך טיפול הדדי זה בזה על גבי מיטת הטיפולים והתנסות במגע של רכות. תוך כדי עבודה עם הקול הם לומדים להבין טוב יותר את האחר, להקשיב ולהתבונן בו אחרת.

שיטת "הקול המרפא" והעבודה עם הקול, התנועה והמוסיקה, היא עבודה דרך החושים הלא מילוליים, דרכם מועברים מסרים חזקים ביותר אשר עוזרים לראות את מערכת היחסים באור שונה, ומשם ניתן לבנות הידברות שונה ותקשורת עשירה יותר. נוצרת קרקע ל"דילול מילולי", למשוב ולהבנות משותפות המובילות לתקשורת אחרת. התהליך הוא חווייתי ומשחרר הרבה מאוד צחוק ובכי של כאב אצור, וכשזה קורה- הקול הולך ומתעצם ותחושת חוזק מתעצמת בהיבט הרגשי והפיזי.

תוצאות הטיפול, האישי או המשפחתי, ניכרות בשינוי הקול ההופך להיות החלטי, עוצמתי, בוטח ונקי יותר. המטופל או המטופלת מצליחים להציב גבולות ברורים לבני משפחתם אך גם לדעת להקשיב להם אחרת, להיות מודעים לקולות המושמעים מצדם ולזהות מה עומד מאחורי המילים המושמעות. כך נמנעות אי הבנות מיותרות ונוצרת שקיפות גדולה יותר ביחסים בתוך המשפחה.
נוצר: 11/8/2009 8:32:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים