משקאות - יקב 'עין נשוט' השיק יינות מסדרת קברנה 2007 ושירז צרפתי 2007 אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > משקאות > יקב 'עין נשוט' השיק יינות מסדרת קברנה 2007 ושירז צרפתי 2007
  כתבות אחרונות
ערק מצדה, טעם הלבנון בכפר מעיליא ערק מצדה, טעם הלבנון בכפר מעיליא

יקב הפרימיום ''1848'' משיק דור 2 - אמרלד ריזלינג - 2013 יקב הפרימיום ''1848'' משיק דור 2 - אמרלד ריזלינג - 2013

יקב יקב "רמת נגב" - סיפור משפחתי חלוצי. לחיים!

יקב הפרימיום ''1848'' משיק יינות חדשים יקב הפרימיום ''1848'' משיק יינות חדשים

חדש מיקב "תניא" : קברנה סובניון, סדרת הלל 2010

סרמוני ל סרמוני ל"אניני תה"

"ערק מצדה" בטעם הלבנון

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

יקב 'עין נשוט' השיק יינות מסדרת קברנה 2007 ושירז צרפתי 2007

מאת: יובל רפפורט
יקב 'עין נשוט' השיק יינות מסדרת קברנה 2007 ושירז צרפתי 2007
יקב הבוטיק "עין נשוט", הממוקם בחווה החקלאית – תיירותית בל עפרי בקדמת צבי ברמת הגולן, השיק יינות מסדרת קברנה 2007 ושירז צרפתי 2007.אודות יין מסדרת קברנה 2007 יקב עין נשוט
ענבי הקברנה נבצרו ידנית מחלקת כרם אחת מסומנת. חלקה זו מטופלת על ידי בני הזוג תמי ובבי עופרי מאז הנטיעה ב-1982. מחלקה זו יוצרו כ-2000 בקבוקי יין קברנה. הכרם נמצא במרכז רמת הגולן ברום של 600 מ' מעל פי הים, בקרקע בזלתית עמוקה המדגישה את המאפיינים של ציפת הענב העבה.

האשכולות לסדרת יין זו נבחרו בקפידה מרובה. מייד לאחר הבציר הענבים הועברו לתסיסה שנמשכה 34 ימים בטמפרטורה של 17 – 18 מעלות צלזיוס. לאחר מכן הועברה העיסה לתסיסה מלולקטית בטמפרטורה של 20 מעלות. הסחיטה נעשתה רק אחרי שתי התסיסות. עובדה זו תרמה לארומה פירותית עשירה ביין. לאחר הסחיטה הוכנסו צ'יפסים של עץ אלון צרפתי למשך כחודשיים וזאת כדי לקבל טעם של נגיעות עץ אלון בליווי טעמי ווניל קלים.

כבר בפתיחת בקבוק היין קברנה 2007 ניתן להריח ריחות של פטל ופירות יער אדומים וגם ריח דבש. הין עשיר בטעמים פירותיים כמו צימוקים, תאנים ונגיעות וניל ועץ אלון ולסיומת בתחתית הכוס נשאר טעם חזק של דבלות. היין נוגע בכל מרכזי הטעימות בפה, ללא הדגשה למרכז אחד. הדבר מאוד מפתיע בשל גילו הצעיר.

היין ניטרלי מריחות וטעמים שלא קשורים לפירותיות היין. ביקב מקפידים להשהות אותו בצ'יפסים של עץ אלון לתקופה קצרה ביותר כך שלא תהיה להם השפעה מכרעת על טעמי היין הטבעיים. כמות האלכוהול שנמדדה ביין 13%.


אודות יין השירז הצרפתי 2007 יקב עין נשוט
יין זה נבצר ידנית מחלקת כרם אחת מסומנת שניטעה בקיץ 2000. החלקה בנויה בשתי קומות ובצפיפות כך שכל הטיפולים נעשים באופן ידני בלבד. מחלקה זו מיצרות סדרות בנות 600 -700 בקבוקים בשנה. הכרם נטע בגובה 500 מטר מעל פני הים בקרקע אדמת מילוי כבדה. הכרם סמוך מאוד ליקב כך שתוך פרק זמן של כחצי שעה מהבציר, עוד בטרם החל לתסוס, מתחילים תהליכי הכנת היין.
מיד לאחר הבציר הענבים הועברו לתסיסה שנמשכה 42 יום בטמפרטורה שבין 18-19 מעלות. קליפות הענבים נשארו גם לאורך התסיסה המלולקטית כחודשיים ורק בסיומה נעשתה הסחיטה, מה שתרם לצבע היפה של היין ולפירותיות שבטעמו וריחו.

יין זה מזן שירז צרפתי ניתן לשתיה מייד לאחר הסחיטה כאילו הוא כבר מוכן אך הוא הושאר, לאחר שלוש שפיות, למנוחה נוספת. היין בוקבק ללא מגע עם עץ אלון מכל סוג שהוא וזאת כדי לשמר את הטעם הפירותי השולט בעוצמות חזקות.

היין עשיר בטעמים מאוד מורכבים של פירות יער אדומים, צימוקים שזה עתה בושלו,
קפה , שוקולד ודבש. יש המבחינים בו גם בטעם אדמה ועשן קל.
כמות האלכוהול שנמדדה ביין היא 14%.


יקב הבוטיק "עין נשוט" קרוי על שם ישוב יהודי מתקופת התלמוד ברמת הגולן. היקב ממוקם בבונקר סורי נטוש בתוך האדמה, עובדה המסייעת לשמירה על טמפרטורות ותנאים אידיאלים לתסיסה.

היקב הוא חלק מחוות "בל עפרי" המציעה בילוי מסוג אחר לזוגות, משפחות וקבוצות שיוצאים לנופש בצפון: סדנאות יין משולבות עם סעודה. הסדנאות מתקיימות בכל עונת הבציר, הנמשכת מאמצע יולי ועד חודש אוקטובר.
הסדנאות כוללות סיור בחווה הייחודית שהוקמה בעזרת חומרים ממוחזרים ואבן בזלתית ואשר משחזרת כפר תלמודי והכנת היין בכל השלבים החל מבציר הענבים בכרם של ענבי שירז החווה ודריכת הענבים בגת בעזרת הרגליים – בדיוק כמו פעם. במקביל מכינים המשתתפים לחם בתנור חימר. בסיום נאספים כולם לשתיית יין התירוש שהוכן זה עתה ויינות מיקב הבוטיק ואכילת הלחם הטרי במסגרת סעודה.

הסדנה מעניקה הכרות עם עולם היין: על ההבדלים בין הכנתו בעת העתיקה וכיום, כיצד טועמים יין וההבדלים בין סוגים שונים של יינות. כן מתוודעים המשתתפים לאורח החיים בישובים היהודיים בארץ ישראל בתקופת התלמוד ורואים כיצד אפשר לעשות שימוש מועיל בחפצים, כלים וחומרי בניה ישנים.

חוות "בל עפרי" הוקמה על ידי בני הזוג תמי ובבי וכוללת בנוסף ליקב בוסתני פרי, כרם יין, מטע זיתים, גלריה של תכשיטים וויטראז'ים שהם יצירה אישית של בני הבית, מסעדה הבנויה סביב עצים ותיקים שממשיכים לצמוח בתוכה, פינת חי עם בעלי חיים שחלקם עברו שיקום לאחר תאונות, כשכולם משולבים בכפר משוחזר מתקופת התלמוד עם גת, תנור אפיה מחימר, בית בד ובארות מים ממש כמו פעם.

פרטים על החווה והסדנאות באתר:http://www.bellofri.co.il

נוצר: 8/7/2008 10:25:00 PM
עודכן: 8/8/2008 1:34:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים