משקאות - נחלת בנימין - מרכז מבקרים ויקב פסגות - מפתיע ומרגש אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/05/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > משקאות > "נחלת בנימין" - מרכז מבקרים ויקב פסגות - מפתיע ומרגש
  כתבות אחרונות
ערק מצדה, טעם הלבנון בכפר מעיליא ערק מצדה, טעם הלבנון בכפר מעיליא

יקב הפרימיום ''1848'' משיק דור 2 - אמרלד ריזלינג - 2013 יקב הפרימיום ''1848'' משיק דור 2 - אמרלד ריזלינג - 2013

יקב יקב "רמת נגב" - סיפור משפחתי חלוצי. לחיים!

יקב הפרימיום ''1848'' משיק יינות חדשים יקב הפרימיום ''1848'' משיק יינות חדשים

חדש מיקב "תניא" : קברנה סובניון, סדרת הלל 2010

סרמוני ל סרמוני ל"אניני תה"

"ערק מצדה" בטעם הלבנון

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"נחלת בנימין" - מרכז מבקרים ויקב פסגות - מפתיע ומרגש

מאת: שוש להב

מסע קסום אל המחוזות הקדמונים של העם היהודי, סיפורי התנ"ך, נופי בראשית, מייצגים מרתקים, אוכל טעים ויין משובח, במרכז המבקרים היפיפה שבחבל בנימין. שאלו את יעלה המנכ"לית.בלב המועצה האזורית מטה בנימין, מרחק נסיעה של 10 דקות מירושלים, ניצב מבנה אבן מעוצב להפליא, הנטוע במדשאות פורחות ומשקיף אל נוף קדומים - זהו "נחלת בנימין" - מרכז מבקרים, יקב פסגות ואירועים - קומפלקס חדש ומפתיע, הלוקח אותנו למסע מרגש וקסום במחוזות הבראשיתיים של העם היהודי, אל האירועים ההיסטוריים המכוננים שהתרחשו ממש כאן, בחבל הארץ שהיה מרכזו הרוחני והתרבותי של העם היהודי, עוד לפני היות ירושלים לעיר הבירה.

במרכז המבקרים מוצעת חוויה רב-חושית, המשלבת טעמים וריחות, מיצגים וסיפורים, טיולים ואירוח. כאן מחכה לכם יעלה ברינר, המנהלת את "נחלת בנימין" בחן ובנעימות עם צוות מאיר פנים.

* מרכז המבקרים של בנימין
מיקומו של מרכז המבקרים טומן בחובו סיפור מרתק, המשלב עבר והווה: המבנה צופה אל קניון צר בפתחת נחל מכמש, המתאים באופן שלא מותיר ספק לתיאור קרב יונתן בפלשתים בימי שאול המלך, המסופר בספר שמואל. לימים, כשנלחמו הבריטים בטורקים במקום זה ממש במלחמת העולם הראשונה, פתח מיור הבריגדה הבריטי את ספר התנ"ך, שליווה אותו גם לחזית, ופעל בדיוק על-פי הטקטיקה של שאול ויהונתן. כך, אלפי שנים אחרי, שוב הוכיח התנ"ך את נצחונו..

במרכז המבקרים שלשה מיצגים המתאפיינים בטכנולוגיה מתקדמת:
המיצג ההיסטורי-תנ"כי העלילתי, המוצג באודיטוריום הצפייה שבמרכז המבקרים, בו משתתפות דמויות עכשוויות, המוצגות על ידי שחקנים מהשורה הראשונה, בצד דמויות מהתנ"ך: הנביא ירמיהו אשר קנה את שדהו שבענתות ערב החורבן, יעקב אבינו אשר חלם על הסולם וזכה להבטחה על הארץ, עולי הרגל שעלו לזבוח לה' בשילה והמכבים שלחמו ביוונים.
מיצג שני מביא לצופים את בנימין בהווה - עוצמת ההתיישבות, תולדותיה, המימד האנושי שבה, סיפור החקלאות והיין בבנימין.
מיצג שלישי יורד מגג המבנה, זהו מעין שולחן צפייה שסביב לו מסכי זכוכית, הממחישים את משמעותו הביטחונית-אסטרטגית של האזור, החולש מגובה ההר ומגן על מרכזה של מדינת ישראל.

בשל יופיו של המקום מתקיימים בו אירועים מיוחדים, כמו שמחות משפחתיות (כולל חתונות), גיבושים מוסדיים וסתם כייף לחבורת ידידים.

* יקב פסגות
ניחוח היין המשומר באפלולית חביות עץ ממלא את אויר המקום, מיד עם הפסיעה הראשונה. יקב פסגות מייצר כ-100,000 בקבוקי יין איכות, חלקם הגדול מיוצא לרחבי העולם. כרמי היין האיכותיים של היקב נטועים על פני הטרסות הציוריות של הרי בנימין, בגובה 900 מטר מעל פני הים, סביב היישוב פסגות.

היינות המשובחים ביותר של היקב מתיישנים במערה עתיקה מתקופת בית שני, שנתגלתה בלב כרמי היין. על פי הממצאים הארכיאולוגיים עולה כי מערה זו שימשה ליקב כבר בימי קדם, ומאז ועד עתה מהווה מקום אידיאלי לשימור יינות, בשל תנאי הלחות הטבעיים והטמפרטורה הקבועה שאף ממערכת מיזוג אוויר חדשנית לא יכולה לספק כמותם.

יקב פסגות שבמבנה מרכז המבקרים החדש, מציע למבקרים לראות את החביות, להריח את היין ולטעום את טעמו הבלתי נשכח של יין איכותי משובח. את היקב הקים יעקב ברג, שבצד לימודי המשפטים לא חדל מללמוד כל שניתן על היין וייצורו. בסיוע ייעוץ מקצועי, הוביל את היקב לפרסים וזכיות רבות, ובהם מדליות זהב בתחרויות יין בינלאומיות רבות (בפנמה 2007, ארגנטינה 2007, צרפת וספרד 2009, ובצרפת 2011 במדליית זהב על קברנה סובניון סינגל וינרד ומדלית כסף על האדום). בראוו!

* מסלולי טיול
במרכז המבקרים "נחלת בנימין - יקב פסגות" מציעים למבקרים גם מסלולי טיול המשלימים את המסע המרתק אל ארץ התנ"ך. בין המקומות המוצעים במסלול:
טיול בשמורת עין פרת; טיול בענתות - עיר קדומה בנחלת בנימין שהוקצתה ללוויים בלבד ומקום הולדתו של ירמיהו הנביא; טיול בבית אל - המקום בו נגלה ה' ליעקב בחלום הסולם והמלאכים; טיול בתל-שילה - בירת ישראל ההיסטורית ומקום מושבו של המשכן וטיול בישוב עלי.
ניתן לשלב בביקור במרכז המבקרים ובסיורים, ארוחות בוקר וצהריים, בליווי יינות איכותיים של יקב פסגות.

לפרטים והזמנות, טל': 02-9979333

נוצר: 5/26/2011 7:51:00 PM
עודכן: 5/26/2011 7:58:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים