כתבות - פרוייקט מיוחד של IWOMEN: עשרים המשרדים הטובים בארץ לענייני גירושין אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > פרוייקט מיוחד של IWOMEN: עשרים המשרדים הטובים בארץ לענייני גירושין
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

פרוייקט מיוחד של IWOMEN: עשרים המשרדים הטובים בארץ לענייני גירושין

מאת:
פרוייקט מיוחד של IWOMEN: עשרים המשרדים הטובים בארץ לענייני גירושין
מאת: סיגל לוי


מי ייקח את החוט המאריך, את התמונה שעל הקיר, ומי את קופסת הקקאו? שואלים הגששים באחד המערכונים המשעשעים ביותר שנוצרו כאן אי פעם המערכון 'קרקר נגד קרקר' המדבר על זוג נשוי באמצע החיים שיום בהיר אחד החליט לפרק את החבילה וללכת איש לדרכו. הזוג הבימתי קרקר נגד קרקר שמצליח לריב כמעט על כל דבר החל מקופסת הקקאו וכלה בסלון המשפחתי, מגיע בסוף למסקנה שגירושין זה עניין מסובך, והם מחליטים "לבקש סליחה" ולהישאר יחד.

ואכן במציאות תהליך הגירושין ארוך, מורכב וקשה ולגמרי לא משעשע. יש אולי זוגות שמתגרשים "יפה" מסכמים ביניהם את הפרטים בכל מה שקשור לחלוקת הרכוש והמשמורת על הילדים -במידה ויש כאלה - ונפרדים כידידים. אולם מתגרשים רבים מדווחים על קרבות אימתניים ביניהם, ועל שנאה יוקדת שהחליפה את מה שהיה פעם אהבה בוערת.

אז איך יוצאים מזה? איך עושים סדר בבלגן והופכים את כל הדרך למדרגות הרבנות לקלה עד כמה שניתן? מה הם הקריטריונים לבחירת עורך דין שהוא ללא ספק אחד משחקני המפתח בתהליך הגירושין שתוצאותיו ישפיעו על חיינו ? ואילו הם המשרדים הטובים בארץ לענייני גירושין. כל הדרך עד למדרגות הרבנות.

בעוד מספר שנים כל זוג שלישי יתגרש

בניגוד למה שהיה פעם אצל הורנו בהם נישואין היו סוג של ברית עולם, הגירושין כיום הם עניין נפוץ ושכיח: עו"ד בני דון יחייא מומחה למעמד אישי מציין כי ב-3 השנים האחרונות נבלמה אומנם מגמת העלייה בגירושין בעקבות האינתיפאדה שגרמה למיתון, וחוסר ביטחון – שני גורמים ששומרים על הקיים. עד כאן החדשות הטובות. החדשות הרעות הן על פי הערכתו של עו"ד דון יחייא, מתמקדות בכך שבעוד מספר שנים כל זוג שלישי יתגרש. "לפי הערכה שלי זוגות שנישאים כיום יגיעו למדרגות הרבנות בטווח שנע בין חמש לעשר שנים. אחד הגורמים למגמת זו במספר הגירושין קשור לעלייה בתוחלת החיים. אנשים עושים חשבון נפש ומגיעים למסקנה שלא כדאי להם לבזבז את השנים שנותרו להם על חיים בזוגיות לא איכותית."

הטרנד הבא: גישור

הליך הגישור הופך לפופולארי יותר ויותר: "הגישור הוא טרנד שהופך להיות יותר ויותר נפוץ. המגמה הזו הגיעה מארה"ב. בדרך כלל המגשר פועל לבד, בניגוד למשרדי עורכי דין בהם לעיתים צוות שלם של עורכי דין מטפל בתיק. האווירה יותר נינוחה ופחות מאיימת. המגשר מצליח פעמים רבות להביא את הצדדים לידי הסכמה, כאשר ברוב המקרים המחלוקות העיקריות הן סביב חלוקת הרכוש והכספים. בנוסף אין "שני צדדים" של שני עורכי דין שמלבים את האש".
גם המגמה לפיה ילדים נמסרים כמעט אוטומטית לחזקתה של האם, נמצאת בסימן של שינוי: "האשה החדשה" אומר עו"ד דון יחיא "מוכנה יותר להתגמש. כיום ילדים רבים נמסרים למשמורת משותפת – חצי שבוע הם אצל האם וחצי שבוע אצל האב. יש מקרים בהם האם שרוצה לפתוח בפרק חדש בחייה מוותרת על גידול הילדים והם נמסרים לאב. המגמה הזו קשורה למה שאנו מכנים 'הגבר החדש' זה שקם בלילה לילדים, ששולח לגן ולבית הספר ועוסק בעבודות הבית בלי להתבייש".

כמעט הכול מתחיל (וגם נגמר) בכסף

כמו כל דבר גם גירושין הם פונקציה של כסף: "לאנשים במעמד כלכלי גבוה קל יותר להתגרש. הם לא חוששים מהיום שאחרי היות והם יודעים שיש להם גב כלכלי חזק." אומר עו"ד דון יחייא.

אפרופו כסף ויכולת כלכלית מתברר שיש זוגות שמנצלים את החוקים לטובתם וכאשר אחד מבני הזוג נקלע לקשיים כלכליים, (בדרך כלל מדובר בבעל) הוא מעביר את הרכוש לבן זוגו ואז פותח בהליכי גירושין על מנת להתחמק מהנושים. "השיטה הזו היא עוד אחת מהתופעות שהן מסימני הזמן. אנשים נפגעו מהמיתון ועסקים רבים מתמוטטים. יש כאלה שמנסים להתחמק מהנושים והמעקלים באופן כזה".

הבעיה עם המתחמקים הללו נעוצה בכך שהם מנסים להתחמק גם מתשלום שכר טרחה לעורכי הדין, דבר שגורם לבעיות רבות. ואם כבר בשכר טרחה עסקינן מציינים עו"ד בני דון יחיה ועו"ד אירית רוזנבלום (יו"ר ארגון משפחה חדשה ) כי אין תעריף מינימום או מקסימום לעריכת הסכם גירושין: "גירושין בהסכמה ללא התדיינות בבית המשפט יכולים לעלות בין 3000 דולר ל-7000 דולר להסכם גירושין. במקרים בהם מוגשות תביעות משפטיות, הסכומים גדלים בהרבה ויכולים להגיע גם לסכומים שנעים בין 5000 דולר ל-20000 דולר". אומר דון יחייא.

את העלות הגבוהה יחסית להסכם גירושין מסבירה עו"ד אירית רוזנבלום במורכבות הנושא: "אם ישנה הסכמה בין הצדדים לגבי הנושאים העיקריים חלוקת הרכוש, משמורת על הילדים ותשלום דמי המזונות, ההסכם פשוט יחסית. אולם אם ישנן מחלוקות סביב הנושאים הללו ויש להגיש תביעות בבתי משפט העניין הופך להיות מסובך יותר. חשוב לזכור שגירושין מתבצעים בין בני אדם עם מחשבות, רגשות ורצונות משלהם. לפעמים המטענים הרגשיים שהם נושאים איתם גורמים לתהליך הגירושין להיות ארוך, כואב ובעיקר יקר" אומרת עו"ד רוזנבלום.

נושאים שנויים במחלוקת: רכוש, מזונות ומשמורת על הילדים

מרבית המחלוקות בין בני הזוג נסובות על שלושת 'נושאי המפתח': חלוקת הרכוש, סוגיית המשמורת על הילדים וגובה תשלום המזונות. "בעניין זה החוק אומר במפורש שמזונות ישולמו לילדים עד הגיעם לגיל 18. כיום בתי המשפט מכילים את החוק הזה עד גיל 21, כך שאם ילד שיגיע לגיל 18 וירצה שאביו ימשיך לשלם לו את מזונותיו, הוא יוכל להגיש תביעה ולזכות בה" מסבירה עו"ד רוזנבלום.

יש כמובן לא מעט אבות שמתחמקים מתשלומי מזונות או ליתר דיוק מנסים להתחמק מחובה זו על פי חוק : "החוק במדינת ישראל קובע שגבר חייב במזונות ילדיו. במידה שהגבר מתחמק מתשלום דמי המזונות ניתן לכפות עליו את תשלום המזונות באמצעים שונים כמו עיכול חשבונותיו, הוצאה לפועל ובמקרים קיצוניים אפילו באמצעות מאסר. אשה שלא מצליחה לקבל מזונות פונה לביטוח לאומי על מנת שיסייע לה. ביטוח לאומי נכנס לתמונה במגבלות מסויימות (כמו למשל מצבה הכספי של האישה), ומבצע את הליך הגביהה באמצעות הלוואה מגשרת שנגבית אחר כך מהבעל סרבן המזונות".

בנוגע למשמורת על הילדים מציינת רוזנבלום כי על פי חוק, ילד עד גיל 6 נשאר עם האם אחרי הגירושין. גם אחרי הגיל הזה נוטה בית המשפט להשאיר את הילד בחזקת האם להוציא מקרים בהם טובת הילד מחייבת את העברתו לאב, או במקרים בהם הילד גדל ובוחר מרצונו לחיות עם אביו. "כיום ישנה פתיחות רבה יותר לגברים שרוצים משמורת על ילדיהם וזה פחות נדיר שאב גרוש מגדל את ילדיו באופן קבוע" אומרת רוזנבלום.

אחד המיתוסים הקשורים לנושא הנישואין והגירושין הוא המיתוס שאומר שאם מתחתנים בנישואים אזרחיים ניתן גם להתגרש בבתי המשפט האזרחיים. "אין חיה כזאת. מי שלא רוצה להגיע לרבנות על מנת להתגרש שלא יתחתן. עדיף במקרים בהם יש חשש שהקשר יפורק לחיות כידועים בציבור. החוק מכיר באופציה הזו הילדים אינם נחשבים לממזרים. ובעצם בני הזוג החיים יחד ומנהלים משק בית משותף זכאים לכל הטבה שניתנת לזוג נשוי".

רוזנבלום ממליצה גם לזוגות האוהבים ביותר שבטוחים כי הם יפסעו לנצח לעבר השקיעה לערוך הסכם ממון : אנשים נרתעים אולי מחוזה כזה ואומרים שזה לא רומנטי אבל אחר כך שמתחילות הבעיות זה עוד הרבה פחות רומנטי: הסכם ממון שנחתם לפני הנישואים יכול לחסוך הרבה מאוד בעיות, כאבי לב והוצאות כספיות כבדות במידה והיחסים עלו על שרטון".

קריטריונים לבחירת עורך דין שיטפל בתהליך הגירושין:

ההחלטה על בחירת עורך הדין שיטפל בגירושין שלכם היא אחת ההחלטות החשובות ביותר שתעשו בחייכם. במקרים רבים, היא זו שתכריע בשאלה האם פניכם לניצחון או לתבוסה. עורכי דין שונים מנהלים הליכי גירושין בדרכים שונות. יש המגישים "תביעות סטנדרטיות" ומקווים לטוב, וישנם עורכי דין העוסקים בתכנון אסטרטגי מעמיק ה"תפור" למידותיכם.
אנשים רבים מנסים לשכור את עורך הדין הזול ביותר. בבסיס התפיסה של אנשים אלו עומדות שתי הנחות שגויות. הראשונה, "כל עורכי הדין שווים פחות או יותר"- הנחה זו שקולה להנחה שכל הדגים בים הם באותו הגודל, והשניה, "כל תיקי הגירושין הם אותו הדבר".
כל תיק גירושין הוא עולם ומלואו, העוסק באנשים שונים, בנתונים שונים ובבעיות שונות. ברור שיש צורך באינטגרציה (שילוב מתוחכם של הנתונים למכלול אחד) ברמה גבוהה, במטרה להתמודד עם כלל הבעיות המאפיינות את המקרה הספציפי שלכם.

1. לא תמיד המלצה היא העיקר - אל תתבססו על המלצות חברים או מכרים בלבד, בדקו בעצמכם, והפעילו שיקול דעת עצמאי.

2. אסטרטגיה היא שילב נכון בין ידע וניסיון - בחנו את פרטי האסטרטגיה המוצעת לכם על ידי עורכי דין שונים לטיפול בבעיה שלכם. שכן מדובר באחד הנושאים המשפטיים המורכבים ביותר. יחד עם זאת, תפקידו של עורך הדין המטפל בעניינכם להציג בפניכם אסטרטגיה בהירה ומגובשת המתאימה לנתונים שלכם, שלבי ביצוע מפורטים ולוח זמנים.

3. ותק לא תמיד קובע - אל תבחרו עורך דין רק מהטעם שהוא "30 שנה במקצוע". ותק יכול להעיד על ניסיון, אך מאידך יכול להעיד גם על קיפאון מחשבתי, ידע מיושן שעבר זמנו ושיטות מיושנות שאבד עליהן הכלח.

4. עורך דין מפורסם יכול להיות מתאים או בלתי מתאים לייצג אתכם - הדבר תלוי באופי ה"מפורסמות" שלו. אם הוא קנה את פרסומו כתוצאה מניצחונות שהשיג, פסקי דין חשובים שנזקפו לזכותו וכו' אזי הוא מתאים לייצג אתכם. אל תתפתו לפנות לעורך דין שששמו מתפרסם בעיקר במדורי הרכילות בעיתונים.

5. בהיעדר סיבה מיוחדת לפעול אחרת, פנו אל המשרדים הגדולים המתמחים בגירושין ובנושאים הנלווים להם - אם הם לא היו כל כך טובים, הם לא היו נעשים כל כך גדולים. יתר על כן, בדרך כלל לגדולים יש מחלקות סיוע ועורכי דין מתחומים משיקים, והגודל מקנה להם יכולת טובה יותר לבצע עבודת עומק במהירות רבה, אם יש צורך להקדים את הצד השני.

6. יקר זה לא תמיד טוב - קיים בהחלט קשר בין המחיר אותו אתם נדרשים לשלם לבין איכות עורך הדין, אולם לא תמיד הקשר הוא קשר ישיר.. ככל שהמשרד מאורגן יותר ובעל כלים טובים יותר לביצוע המשימה, כך סביר להניח שתקבלו תמורה טובה יותר לכספכם. בכל מקרה, חשוב מאוד כי תבקשו שיוצג בפניכם מחירון מפורט, בכתב, וכדאי שתקבלו הסבר על סעיפי החיוב המפורטים. .

7. זה כן לטלפון - אל תמהרו לסכם עם עורך דין אחד לפני ששוחחתם ממושכות בטלפון, או נפגשתם, עם מספר עורכי דין. שאלו את השאלות שמציקות לכם, התרשמו מהפתרונות המוצעים לכם, השוו בין הפתרונות השונים, ובדקו את איכות החומר הכתוב שיספקו לכם.

8. אל תשלמו עבור 'פגישת היכרות' - בשום פנים ואופן אל תסכימו לשלם, ולו אגורה שחוקה אחת, עבור פגישת הכרות, שכן כל-כולה נועדה לאפשר לכם להתרשם מכישוריו וכליו של עורך הדין, ולהשוותם לאחרים.

9. האסטרטגיה היא הקובעת - בחירה נבונה בין עורכי דין חייבת להיות מבוססת על התרשמות אישית והעדפת אסטרטגיה מסוימת על אחרת.

10. אל תתפתו להבטחות שווא - ובמיוחד כאלו שאינן בשליטת עורך הדין המבטיח. בני זוג השרויים בסכסוך גירושין מחפשים עוגן להיאחז בו. הם חשופים, לא פעם, להבטחות שאין להן כיסוי, וכל מטרתן היא "לגייס" לקוח בדרכי עורמה.

11. הבטחות לחוד ומציאות לחוד - חשוב שתדעו שלא כל מה שעורך דין מבטיח ביכולתו לקיים. חמור מזאת - מי שמבטיח לכם משהו שאינו תלוי בו, אלא בנסיבות משתנות ובאנשים אחרים הנו נוכל.

10. המלצות הן לא תורה מסיני – גם אם יש לכם חבר עורך דין שמצוי "בתחום" זה לא אומר שהוא יידע להפנות אתכם לעורך דין מתאים. בחרו עורך דין שמתמחה בגירושין והוא בעל ניסיון בתחום.

נוסח מלא ומפורט של הקריטריונים לבחירת עו"ד ניתן לקרוא באתר גט לי

מערכת IWOMEN בחרה עבורכם את 20 המשרדים הטובים בארץ העוסקים בגירושין

עו"ד בני דון יחייא טל': 035280460 פקס: 035285889 כתובת: שלום עליכם 34 תל אביב

עו"ד אירית רוזנבלום טל' 056504950 039793313 פקס: 039793314 כתובת: החושן 15 שוהם.

עו"ד בועז קראוס טל: 036912307 פקס 6912312 כתובת: ה' באייר 20 תל אביב

עו"ד אודליה אלטמן, טל' 036122630 פקס: 6122631 כתובת: ז'בוטינסקי 155 רמת גן

עו"ד חקלאי ורדה טל' 097486445 פקס: 097487406 כתובת: אליעזר יפה 5 רעננה

עו"ד ולנר תל אביב טל' 036956161 פקס: 6955645 כתובת: וייצמן 4 בית אסיה תל אביב

עו"ד פיני אביב טל' 036052122 פקס: 035465759 כתובת: פנקס 47 תל אביב

עו"ד דן שלם טל' 036127333 פקס: 036127336 כתובת: בן גוריון 34 רמת גן

עו"ד זיו גרובר חיפה טל' 048663818 פקס: 038642177 כתובת: ירושלים 31 חיפה

עו"ד סימונה חיים באר שבע טל' 086277617 פקס: 086236732 כתובת: רחוב העצמאות 40 באר שבע

עו"ד אמנון בן דרור טל': 036958163 פקס: 036958165 כתובת: וייצמן 4 תל אביב

עו"ד זין זמרן אילת טל' 086341659 כתובת: בית עברונה 1 אילת

עו"ד פסח קניר תל אביב טל': 036966903 פקס: 036960907 כתובת: שדרות דוד המלך 1 תל אביב

עו"ד יואל ריפל טל' 036124880 פקס: 036124883 כתובת: בצלאל 28 רמת גן

עו"ד שושנה גלאס תל אביב טל: 035173146 פקס: 035161251 כתובת: מונטיפיורי 18 תל אביב

עו"ד אברהם עזריאלנט, רמת גן טל' 035277088 כתובת: ז'בוטינסקי 24 תל אביב (למשרד סניפים נוספים בארץ)

עו"ד אורי צפת טל': 036918356 פקס: 036950741 כתובת: דרך נמיר 25 תל אביב

עו"ד קורינלדי מיכאל ירושלים טל: 025631378 פקס: 025610569 כתובת: קרן היסוד 38 ירושלים

עו"ד אלינור לייבוביץ טל': 036095644 (שירות הודעות) פקס: 036095645 כתובת: דרך פתח תקוה 154 תל אביב

עו"ד יוסי מנדלסון טל': 036094354 פקס: 036917948 כתובת: בריינין 3 תל אביב

תודתנו נתונה לעו"ד בני דון יחייא, עו"ד אירית רוזנבלום, עו"ד רינת אושרי, ועו"ד אברהם עזריאלנו שסייעו בהכנת הכתבהפרוייקט מיוחד של IWOMEN: עשרים המשרדים הטובים בארץ לענייני גירושין
פרוייקט מיוחד של IWOMEN: עשרים המשרדים הטובים בארץ לענייני גירושין
נוצר: 1/29/2004 10:31:00 AM
עודכן: 2/1/2004 3:05:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים