כתבות - מי יציל את העיתונאי מבנגלדש שנאשם בריגול לטובת ישראל אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 17/05/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > מי יציל את העיתונאי מבנגלדש שנאשם בריגול לטובת ישראל?!
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

מי יציל את העיתונאי מבנגלדש שנאשם בריגול לטובת ישראל?!

מאת: שושנה ויג
מי יציל את העיתונאי מבנגלדש שנאשם בריגול לטובת ישראל?!
מה ניתן לעשות כאשר במדינה שאינה נמצאת ביחסי דיפלומטיים עם ישראל נעצר עיתונאי על לא עוול בכפו? האם צריך להניח זאת ליד המקרה? האם צריך להמתין לחכות עד אשר ישתנה משב הרוח הדיפלומטי? או יש לפעול לכל אדם באשר הוא, במיוחד שכל כוונותיו היו טהורות? וכל פשעו היה רצון כן לפעול למען השלום. האם צריך להיכנע למשטרים שכאלה באמצעות שתיקה?

שודהורי סלה אודין עיתונאי מבנגלדש נעצר לפני שנה ב- 29 בנובמבר 2003 כשהיה בדרכו לכינוס למען השלום. העיתונאי נעצר בעת שהיה בדרכו לישראל ונמצא מואשם בריגול לטובת ישראל על סמך טקסט הנאום אותו עמד לשאת בסימפוזיון בישראל. העיתונאי היה בדרכו לסימפוזיון בין מוסלמים לבין יהודים עונשו עלול להגיע לעונש מוות. במלאת שנה למעצרו של שודהורי נרתמו חבריו, אלה שלא הספיקו לשמוע את נאומו מן הארץ ומן העולם.
מכתבים נשלחו לשר החוץ מר סילבן שלום למען שחרורו של העיתונאי שכל פשעו היה אמור להיות נאום למען דיאלוג בין העמים. החברים מעולם הספרות וכן עיתונאים מכל העולם מבקשים שיעלו לסדר היום את שחרורו של העיתונאי מבנגלדש. בימים אלה בהם יש ניצוצות לביטול גזרות שווא יש לעורר את שחרורו של שודהרי. העיתונאי שנאסר בהיותו בן 38 עורך בכיר של שבועון הנקרא "בליץ" בבנגלה דש. הוא נעצר בשדה התעופה דקה בשעה שעמד להמריא בטיסה לתל אביב לכבוד ועידה שהתקיימה בדצמבר 2003.
נאומו "תקשורת כמבססת השלום" לא התקיים בוועידה למען השלום מטעם אגודת הסופרים העבריים ואיפל"ק אלא שינה את גורלו באחת. הוא נעצר ונחקר ע"י המשטרה המקומית בחשד לביצוע עבירות ריגול. העיתונאי האמיץ שביקש להיות בין מובילי השינוי בעולם, אינטלקטואל שביקש לשנות את פני המדיה בתרבות המוסלמית נעצר והושתק. כבר שנה שלמה כלוא שודהרי על לא עוול בכפו. מעטים יודעים זאת, המדיה שותקת ואולי הגיעה העת להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי.

זהו מכתב הפניה לשר החוץ בבקשה לשחרור העיתונאי
ד ח ו ף ! ! ! !
כבוד שר החוץ, מר סילבן שלום !
בזה מופנית אליך פניה נרגשת, אנושית ומדינית לשחרור אדם הנמק בכלא בבנגלה-דש על לא עוול בכפו !
כל פשעו היה רצונו לבוא לישראל לכנס סופרים בינלאומיים שערך איפל"ק הפועל למען שלום באמצעות הספרות !
חובה עלינו כבני-אדם, כמדינה, כישראלים וכיהודים לעשות הכל למען שחרורו של האיש !
הפרטים מצורפים בזה !
הענותך, מר סילבן שלום הנכבד והיקר, ופעילותך הנמרצת במלוא-הכוח להסרת הבושה הזאת הממיטה על כולנו מדינת בנגלה-דש תגדיל שמך ותפאר משרדך, וכולנו נתגאה ונשמח !

ברגשי ציפייה כנה,

ישראל ליטמן
דובר איפל"ק
העתק: פרופ' עדה אהרוני, מייסדת ונשיאת איפל"ק
מר הרצל חוקוק, יו"ר אגודת הסופרים

קראו בעיתונות הזרה: עיתונאי נעצרנוצר: 12/6/2004 7:46:00 AM
עודכן: 12/6/2004 9:45:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים