כתבות - ציור המתאר שני זקנים המנסים לתקוף מינית אישה בדרכה להתקלח אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/11/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > ציור המתאר שני זקנים המנסים לתקוף מינית אישה בדרכה להתקלח
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

ציור המתאר שני זקנים המנסים לתקוף מינית אישה בדרכה להתקלח

מאת: רוני קליין
ציור המתאר שני זקנים המנסים לתקוף מינית אישה בדרכה להתקלח
לפני כשבועיים קניתי ספר בנושא פרשנות על ציורים.

מבין הדברים היפים והמעניינים שראיתי נתקלתי בציור של צייר שלא היכרתי עד כה, רני(Reni), המתאר שני זקנים מנסים לתקוף מינית אישה המתכוונת להתרחץ. קראתי את הסיפור מאחורי הסצינה אך כשבדקתי קצת לעומק בעזרת האינטרנט גיליתי שמדובר בסיפור ידוע שהרבה ציירים התייחסו אליו. עד עכשיו לי זה לא היה ידוע אז רציתי לשתף אתכם בו.

רקע היסטורי:
ספר דניאל בתנ"ך מכיל במקור 12 פרקים. הנוצרים הוסיפו לו פרק 13. בפרק מסופר על שושנה, שהיתה אשתו של יהויקים, מעשירי הקהילה היהודית בבבל.
שני דיינים מכובדים, מידידי בעלה, התגנבו ובאו אליה בזמן שרחצה בחצר ביתה וניסו להכריח אותה לשכב איתם. היא סירבה. הם איימו עליה שאם לא תתמסר להם הם יאשימו אותה בבגידה - עבירה שעונשה מוות בסקילה. שושנה בטחה באלוהים שיעזור לה ועמדה בסירובה. הזקנים המאוכזבים מימשו את איומם והתלוננו נגדה. נערך לה משפט. שני הזקנים העידו עדות שקר, שראו אותה בוגדת. היא הורשעה ועמדה להיות מוצאת להורג.
בנקודה זאת, עפ"י המסופר, אלוהים שלח את דניאל כדי להציל אותה. דניאל חקר את הזקנים בנפרד והוכיח סתירות בעדויותיהם לגבי למרגלות איזה סוג עץ בוצעה הבגידה, כביכול. שושנה זוכתה והזקנים לבסוף הוצאו להורג.
הסיפור שימש הזדמנות לציירים, בעיקר בתקופת הרנסנס והבארוק, לתאר מצב אירוטי של אישה תמימה ואצילה מתכוננת להתרחץ בתוספת הדרמה של זרים "מכובדים" המנסים לחלל את כבודה. אספתי כמה דוגמאות לפרשנות.
בחלק מהציורים אנו רואים ציור של שני זקנים חרמנים מפתיעים אישה רוחצת ומטרידים אותה מינית. או, ציור אירוטי של אישה מתרחצת כביכול לבדה כאשר אנו רואים או מבינים שעיניים זרות עוקבות אחריה. גבירותי ורבותי, הטרדה מינית בטיפולם של הציירים.
הערות:
הגירסה של ארטמיסיה ג'נטילסי מיוחדת בעובדה שמדובר בפרשנות של ציירת ולא צייר.
שימו לב לגירסה של ואן-דייק: מול האישה המבועתת מניף אחד הזקנים את אצבעו כלפי מעלה בזמן שהוא מנסה למשוך בכוח את שמלתה. הוא כנראה רצה להגיד: "מה לעשות, זהו רצונו של אלוהים !!" או, "יש לי עכשיו זיקפה אלוהית. לא חבל לבזבז אותה"?
הגירסה של באטוני: שימו לב לאתלטיות של אחד הזקנים.
הגירסה של אלורי: הפרשנות שלו מתארת תקיפה מינית ממש.
הגירסאות של סאנטרה, טינטורטו ושל הייז מציגות את שושנה באופן אירוטי שניות לפני התקיפה. הזקנים מתגנבים מעבר לקיר.
בגירסה של רמברנט הזקנים זה עתה הגיחו מהצללים.
רובנס צייר שתי גירסאות לנושא.
להתרשמותכם.נוצר: 12/12/2004 1:15:00 PM
עודכן: 12/12/2004 1:21:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים