כתבות - יום העצמאות שלי: השוואה בנינו לבין מדינתינו. מי אחראי על מי אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > יום העצמאות שלי: השוואה בנינו לבין מדינתינו. מי אחראי על מי
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

יום העצמאות שלי: השוואה בנינו לבין מדינתינו. מי אחראי על מי

מאת: עידית רון
ביום העצמאות הקרב ובא נערוך השוואה בינינו לבין מדינתנו.לפני 58 הוכרזה עצמאות המדינה ובכך בא לקיצו שלטון הבריטים בארץ. מכאן ואילך היינו אחראים לגורלנו אנו מבלי שגורם זר יכוון את דרכינו.

האם נוכל להגיע לעצמאות אישית? האם נוכל לכלכל את דרכנו העצמאית מבלי להיות תלויים בהשפעה חברתית כזו או אחרת עלינו?
לא פעם אנו נוהגים להיות מושפעים בקבלת ההחלטות מהאנשים סביבינו. הם יכולים להיות המשפחה שלנו, חברנו הטובים ביותר, הבוס שלנו בעבודה,השכנים ובעצם מי לא... האם אתם מזהים מי הוא זה המשפיע על החלטותיכם?
אני בטוחה שהיו מקרים בחייכם בהם תמהתם על החלטה שקיבלתם ושאלתם עצמכם האם החלטה זו משקפת את האני הפנימי שלכם? האם אתם שלמים עם ההחלטה?
לעיתים קרובות, לאחר בדיקה מדוקדקת וכנה עם עצמכם, תגלו שהשפעות זרות חדרו להחלטתכם, אולי אפילו מבלי שתהיו מודעים לכך. פתאום תגלו שהתחשבתם במשפחה, בחברים, ובכל אחד אחר שאפילו לא היה רלוונטי להחלטה ובעצם באדם החשוב ביותר, בעצמכם, לא התחשבתם... קולכם נדם ונעלם כי רציתם להראות טוב.. רציתם "לצאת" הכי טוב שאפשר מבחינת הסביבה... מוכר לכם?
להחלטה שכזו יש מחיר.. אתם לבטח שילמתם אותו לא פעם.. אבל... לא העזתם לשנות את ההחלטה...
זה הזמן, בדיוק כעת, לקראת יום העצמאות להחליט "לא עוד!" לא עוד החלטות הנעשות תחת לחץ חברתי כזה או אחר. מעתה אני הוא החשוב, הריבון. ההחלטות צריכות לשרת אותי ולא להפך.
בזמן העצמאות האישית שלכם נסו לגלות את האותנטיות שלכם, את אותו קול פנימי היודע בדיוק מה טוב עבורכם. יכול להיות שתשלמו מחיר בעבור החלטתכם, ובינינו מי מאיתנו לא שילם? אך תהיינה אלה טעויות שלכם שנעשו מתוך מחשבה נקייה כשטובתכם לנגד עיניכם ולא טובת אף אחד אחר.
אל תחששו מטעויות, מהן לומדים. מטעויות ניתן רק להשתפר, להשתכלל ולגלות את הנתיב הנכון עבורכם. אם מדינת ישראל הריבונית יכולה להחליט , וכאן, העניין הוא לעיתים חיים ומוות, על אחת כמה וכמה אתם...
אני יודעת שהדבר מעלה חשש. בואו נבדוק לרגע מה הדבר הנורא ביותר שעלול לקרות אם נחליט החלטה שגויה. הורינו יחדלו לדבר איתנו? אני בספק... כמעט ואין אם יהודיה שתזנח את ילדיה בשעת משבר. החבר/או החברה יתרחקו מאיתנו? אם כן... סימן שלא היו חברים אמיתיים ולכן, טוב שחלה ההתרחקות.
מכאן, ברור לכל, שההחלטה הגרועה ביותר ניתנת לתיקון, אך לפחות אנחנו החלטנו אותה ולא אחרים עבורנו והחשוב מכל שלא הושפענו משיקולים זרים.
יחד עם זאת, אינני שוללת שיתוף, התייעצות עם אנשים עליהם אתם סומכים. התייעצו, הקשיבו לאנשים אותם אתם מעריכים, קבלו נקודות מבט שונות ואחרות אך את ההחלטה הסופית השאירו לעצמכם שהרי לכל אחד מכם קול עצמי משלו.כל אחד יודע את צרכיו הגלויים והכמוסים והם אלה הצריכים להניע אתכם בחייכם. האם אתם מודעים לצרכים אלה?
ההתנסות בקבלת החלטות עצמאית תוביל אתכם לפריחה אישית. לחיזוק הביטחון העצמי, להכרה בערך עצמכם ולשחרור מכבלים מעיקים המונעים מכם התנהלות חופשית, עצמאית ואמיתית. אני מאחלת לכם עצמאות אישית ורגשית.

עידית רון
מאמנת למציאת זוגיות
Ron75@012.net.il
052-2530158


נוצר: 5/2/2006 9:09:00 AM
עודכן: 5/2/2006 1:21:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים