כתבות - שיזוף כבר לא ממש בראש סדר העדיפויות, הציבור הפנים שהבריאות קודמת. אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > שיזוף כבר לא ממש בראש סדר העדיפויות, הציבור הפנים שהבריאות קודמת.
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

שיזוף כבר לא ממש בראש סדר העדיפויות, הציבור הפנים שהבריאות קודמת.

מאת:
שיזוף כבר לא ממש בראש סדר העדיפויות, הציבור הפנים שהבריאות קודמת.
71% מהציבור מצהירים ששיזוף לא מעניין אותם, הם הפנימו את המסר ובריאותם קודמת, כך קובע סקר חדש של האגודה למלחמה בסרטן שנערך לקראת הקיץ בחברת Market Watch. הסקר התבצע באמצעות משאל טלפוני ממוחשב, בסוף חודש אפריל 2006 והשתתפו בו כ - 500 מרואיינים, המהווים מדגם ארצי ומייצג של האוכלוסייה דוברת העברית בישראל.


עוד עולה מהסקר כי 20.4% אמרו כי הם מתכוונים להשתזף אבל בשעות הבטוחות, לפני 10:00 בבוקר ואחרי 16:00 אחר הצהריים ורק 6.3% טענו כי הם מתכוונים להשתזף הרבה וכמה שיותר מהר.

המשתתפים בסקר נשאלו: "איזה מבין המשפטים הבאים מתאר בצורה הטובה ביותר את התנהגותך הצפויה בקיץ הקרוב?". משתתפי הסקר ענו כפי שניתן לראות בטבלה הבאה על פי סדר האפשרויות שהוקראו להם במשאל הטלפוני.

מתכוון להשתזף הרבה וכמה שיותר מהר 6.3%
מתכוון להשתזף אבל רק בשעות הבטוחות לפני 10:00 בבוקר ואחרי 16:00 20.4%
שיזוף כבר לא מעניין אותי, הפנמתי את המסר, הבריאות קודמת 71.7%
מסרב_לא יודע 1.5%

מירי זיו, מנכ"ל האגודה למלחמה בסרטן ציינה כי: "על פי ממצאי הסקר, קיימת מודעות גבוהה ביותר בקרב הציבור הישראלי לנזקי השמש. מודעות זו כפי שהצהירו המשתתפים אף עשויה להניע אותם לפעולה ולוותר על שיזוף מסוכן. אני מקווה כי במהלך הקיץ תהפוך הצהרה זו גם למעשה של ממש ואם הציבור הישראלי יחליט להשתזף בכל זאת, הוא לפחות יעשה זאת בשעות הבטוחות לפני 10:00 בבוקר ואחרי 16:00 אחר הצהריים ויקטין את הסיכון לקמטים, כתמים וסרטן העור"

על סרטן העור בישראל
על פי נתוני רישום הסרטן הלאומי במשרד הבריאות והאגודה למלחמה בסרטן, כ – 900 נשים וגברים, אובחנו בכל אחת מהשנים האחרונות כחולים במלנומה ממאירה של העור בישראל. בנוסף, מתגלים מדי שנה בישראל, יותר מ- 10,000 חולים חדשים בסרטן עור שאינו מסוג מלנומה. סרטן זה אמנם פחות קטלני, אך עלול לפגוע באיכות החיים, לגרום לנזקים אסתטיים חמורים, לסבל רב ולעתים אף למוות. מספר החולים במלנומה בארץ נמצאים בין השיעורים הגבוהים ביותר בעולם. על פי נתוני הערכה כלל עולמיים, ישראל נמצאת במקום השני, אחרי אוסטרליה. בישראל, מתוך מאה אלף תושבים מתגלים כ – 15 מקרים ובאוסטרליה מתוך מאה אלף תושבים מתגלים כ - 35 מקרים. בשאר מדינות העולם מתגלים מתוך כל מאה אלף תושבים כ - 10 מקרים ומטה.

שבוע המודעות למניעת סרטן העור 18 - 23 ביוני 2006
האגודה למלחמה בסרטן תערוך זו השנה ה – 14, את "שבוע המודעות למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם" בין ה – 18 ביוני ועד ל- 23 ביוני 2006. במהלך שבוע זה, תפתחנה במסגרת מבצע מיוחד, מאות תחנות לגילוי מוקדם של סרטן העור בכל רחבי הארץ ממעלות שבצפון ועד אילת שבדרום, בשיתוף קופות החולים, האיגוד הישראלי לרפואת עור והאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית. בתחנות יערכו בדיקות חינם לכלל הציבור, ללא תלות בחברות באחת מקופות החולים. כך למשל, חבר קופת חולים מכבי יוכל להיבדק חינם בתחנה לגילוי מוקדם הקרובה למקום מגוריו וממוקמת בשרותי בריאות כללית. המבצע שייערך במהלך שבוע זה ילווה במסע הסברה בטלוויזיה, ברדיו ובעיתונות שמטרתו להניע את הציבור הישראלי להיבדק בתחנות אלו במסגרת המבצע, שנועד להגביר את המודעות למניעת סרטן העור ולגילויו המוקדם.

האגודה למלחמה בסרטן מזמינה את הציבור לפנות לטלמידע, שירות המידע הטלפוני המאויש 24 שעות ביממה למענה על שאלות ולקבלת חומר הסברה ללא תשלום בנושא חשיפה זהירה לשמש, גילויו המוקדם ומניעתו של סרטן העור, בחיוג חינם: 1800-599-995 או לגלוש לאתר האינטרנט הנמצא בכתובתhttp://www.cancer.org.ilנוצר: 5/14/2006 9:20:00 AM
עודכן: 5/14/2006 9:26:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים