כתבות - נא להכיר, דבש יחודי מפרחי בצל ודבש מפרחי מצליבים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > נא להכיר, דבש יחודי מפרחי בצל ודבש מפרחי מצליבים
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

נא להכיר, דבש יחודי מפרחי בצל ודבש מפרחי מצליבים

מאת: מערכת Iwomen
נא להכיר, דבש יחודי מפרחי בצל ודבש מפרחי מצליבים
בחודש יוני תחל רדיית דבש יחודי מפרחי בצל אשר פותח על ידי יוסי פאר, מגדל דבורים במכוורת עמק חפר. הדבש נוצר על ידי דבורים שמבלות את השנה בסמוך לשדות בצל ברמת הגולן. הדבורים ממלאות תפקיד כפול: הן מאביקות את הבצל ובכך מסייעות ביצירת הדור הבא של הצמחים ויוצרות דבש בעל טעם וארומה יחודיים.


מנכ"ל מכוורת עמק חפר, יורם פז, מסר שדבש הבצל נוצר בתקופה מאוחרת יחסית ולכן הרדייה שלו נעשית בחודש יוני, לאחר שרדיית סוגי הדבש האחרים כבר הסתיימה. הכמות המוערכת של הדבש היחודי תהיה השנה כ-3000 קילו ובמכוורת תתקבל החלטה אם וכיצד לשווק אותו כמוצר יחודי.
דבש הבצל מצטרף לשורה של סוגי דבש מיוחדים שמטפחים הדבוראים ובהם: הדרים, אבוקדו, אקליפטוס, פרחי בר, זעתר, מרווה, תלתן, רותם, שיזף, דרדר, שלמון, אשל ועוד.

דבש יחודי נוסף שפותח על ידי יוסי פאר ממכוורת עמק חפר הוא דבש מפרחי מצליבים. לדבש זה תכונה יחודית - הוא מתגבש לאחר שלושה ימים כמו קוביות חמאה. מסיבות הקשורות לגידול המצליבים דבש זה נוצר רק אחת לכמה שנים.

לדברי יורם פז, בשנים האחרונות גדל יצור דבש האקליפטוס, וזאת כתוצאה מנטיעות של אקליפטוסים שמבצעים בשנים האחרונות הדבוראים בסמוך לכוורות.
לדבש האקליפטוס סגולות רפואיות מיוחדות. דבש האקליפטוס עשיר במיוחד בצוף ומכיל בתוכו גרגירים של אבקת פרחים ופרופוליס, הגורמים לתהליך התגבשות מהיר יותר של הדבש.
בדבש האקליפטוס קיימים מרכיבים כימיים טבעיים ומינרלים רבים. הוא משמש כמעורר וממריץ וטוב לטיפולים אנטיספטיים. הוא מפחית רגישות, מעורר את פעילות הלב ומסייע בהתמודדות ומניעה של מחלות זיהומיות של מערכת הנשימה.נוצר: 5/17/2006 12:51:00 PM
עודכן: 5/17/2006 12:55:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים