כתבות - נשים בגיל המעבר שומרות על קשר שתיקה בתחום המיניות אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > נשים בגיל המעבר שומרות על קשר שתיקה בתחום המיניות
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

נשים בגיל המעבר שומרות על קשר שתיקה בתחום המיניות

מאת: מערכת Iwomen
נשים בגיל המעבר שומרות על קשר שתיקה בתחום המיניות
סקר ישראלי חדש מגלה מידע חדש בתחום המיניות של האישה בגיל המעבר.


אחת הבעיות הכאובות והמטרידות נשים רבות בגיל המעבר, בעת קיום יחסי מין היא יובש בנרתיק. אולם סקר חדש מגלה כי מסתבר שזה נושא שהשתיקה יפה לו הן מצד נשים, המתביישות לבקש עזרה בעת ביקור אצל הרופא והן מצד הרופאים הגניקולוגים אשר אינם מעלים נושא זה.
יובש בנרתיק מלווה לעיתים בגרד, עקצוץ, דלקות חוזרות ונשנות, צריבה וכאבים בעת קיום יחסי מין.כתוצאה מכך נוצרת תגובת שרשרת וכמחצית מהנשים שסובלות מיובש בנרתיק חוות הפרעה בקיום יחסי מין שמביאה לידי ירידה בחשק המיני ובתוך כך קיימת גם השפעה על בן הזוג החווה קשיי חדירה

מסקר שנערך לאחרונה נמצא כי :
•כ- 20% מהנשים בגילאי 45-65 סובלות מתופעות גיל המעבר וביניהם יובש בנרתיק.
•מחצית הנשים הסובלות מיובש בנרתיק מדווחות כי היובש מפריע בעת קיום יחסי מין, אולם רק מחצית, מהמדווחות כי היובש בנרתיק מפריע להן, (כלומר רבע מכלל הסובלות מיובש בנרתיק) פנו לקבלת טפול רפואי.
•שליש מהנשים(33%), שסובלות מיובש בנרתיק, מדווחות על הפרעה קשה בקיום יחסי מין וכתוצאה מכך חוות סבל פיזי, נפשי וזוגי.
•הנשים שומרות על קשר השתיקה - הן סובלות לאורך תקופה של כשנתיים וחצי בממוצע, מתופעת יובש בנרתיק, ללא העלאת הנושא בפני הרופא. והרופאים? - רק 7% מהם מעלים את הבעיה בפני המטופלות!
•הסקר מוכיח כי קיימת מודעות נמוכה ביותר לבעיית יובש בנרתיק על כל השלכותיו בקיום יחסי מין ואיכות חיים טובה, הן מצד נשים והן מצד הרופאים. בשל קשר השתיקה ומודעות נמוכה, נפגעות מערכות יחסים ללא צורך.."

הסקר נערך בחודש ינואר 2006, בהשתתפות 400 נשים בגילאי 45-65 , ע"י מכון גיאוקרטוגרפיה , עבור חברת נובונורדיסק, יצרנית התכשיר וגיפם, טבליות ייחודיות לטיפול ביובש בנרתיק ובכאבים בזמן קיום יחסי מין ,עם מוליך חד פעמי דק במיוחד, קל ונוח לשימוש.

גילה ברונר, סקסולוגית בכירה ,מנהלת השרות הסקסולוגי במרכז לרפואה מינית בבי"ח שיבא: "נשים רבות בגיל המעבר נמנעות מקיום יחסי מין, לא בשל חוסר חשק מיני, אלא עקב אי-נוחות או כאבים בעת קיום יחסי מין הנגרמים מבעיה פיזית של יובש בנרתיק. רובן אינן מודעות לבעיה ומייחסות את הימנעותן מקיום יחסי מין לבעיית חשק ותשוקה מינית ואינן מדברות על כך לא עם בן הזוג ולא עם הרופא הן בשל בושה והן בשל חוסר מודעות לפתרון רפואי לבעיה. במרפאה הסקסולוגית אנו פוגשים נשים עם סיבוך משני לתופעת היובש בנרתיק, דהיינו נשים שפונות בגלל כאבים ביחסי מין, קושי להתגרות מינית או קושי להגיע לאורגזמה. לעיתים קרובות, בגלל היובש בנרתיק מתעוררות בעיות בזקפה אצל בן הזוג, בגלל הקושי להיכנס לנרתיק היבש והבלתי גמיש. כך, שאנו מאבחנים את הקושי של האישה רק אחרי שהגבר פונה לטיפול בהאמינו שהבעיה היא שלו בלבד. לכן, מספר הפונות למרפאה סקסולוגית כלל אינו משקף את מצב הבעיה של יובש בנרתיק. יש לזכור שלחיי מין תקינים יש השפעה על איכות החיים האישית והזוגית של נשים בגיל המעבר ולאחריו. ההימנעות מקבלת עזרה מקצועית לבעיית היובש, מותירה אותן בלתי מרוצות מהחיים האינטימיים ומאיכות החיים בכלל."

ד"ר ליילה נכטיגל ,פרופ' למיילדות וגניקולוגיה בארה"ב, ‏מומחית בתחום גיל המעבר מציינת במאמר בנושא : עדכונים בתחום היובש הנרתיקי, אשר פורסם בעתון המדעי :menanopause Management( אוקטובר 2005) כי:" הבעיה הגדולה בקשר ליובש בנרתיק ופעילות מינית היא שהנושא לא מועלה, הן ע"י הנשים שמרגישות נבוכות לדבר עליו, והן ע"י הצוות הרפואי, אשר יתכן ולא חושב שהנושא חשוב, או לא מפרש כהלכה את חשיבותו לנשים. בעידן שבו תוחלת החיים של נשים וגברים עולה, הנושא הזה חיוני לשמירה על איכות החיים, ולכן יש לפנות אל כל הנשים בשאלה אודות יובש בנרתיק ויחסי מין ובמיוחד נשים בגיל המעבר."

נוצר: 5/22/2006 6:21:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים