כתבות - שיטה חדשה בישראל, תרפיה בקול ותנועה לפי שיטת פול ניוהם. ברברה סלזברג מסבירה. אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > שיטה חדשה בישראל, תרפיה בקול ותנועה לפי שיטת פול ניוהם. ברברה סלזברג מסבירה.
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

שיטה חדשה בישראל, תרפיה בקול ותנועה לפי שיטת פול ניוהם. ברברה סלזברג מסבירה.

מאת:
שיטה חדשה בישראל, תרפיה בקול ותנועה לפי שיטת פול ניוהם. ברברה סלזברג מסבירה.
הרשו לי להציג את עצמי. שמי ברברה סלזברג. אני גרה בזכרון יעקב מזה עשרים שנה, ואני מטפלת בתרפיית קול ותנועה (Voice Movement Therapy).


חשוב לי להסביר לכם מה היא תרפיית קול ותנועה, מה משמעותה בשבילי, ומהו החזון שלי בעבודה הזו. אני מאמינה שהנשמה חייבת לשיר, ושהשירה משנה חיים של אנשים. אני יודעת שאלו הם פני הדברים, שכן הייתי עדה לא פעם לכוחה המרפא של עבודה קולית.

בשנת 2004 הובלתי יחד עם עמיתתי, קרוליין קמפפילד, קורס הכשרת מטפלים בתרפיית קול ותנועה על פי שיטתו של פול ניוהאם, בסנט פול שבמינסוטה. בעקבות חוויה זו הבנתי עד כמה חשוב להביא את העבודה הזאת לישראל. מיד עם שובי ארצה, התחלתי לארגן קורס דומה. זה עתה סיימתי להנחות את הקורס, שארך שנה והיה מיועד לאנשים המעוניינים להפוך למטפלים בשיטה. כל משתתף בקורס עבר את התהליך האישי שלו, למד כיצד להשתמש בקולו כדי להוציא לחופשי את חייו וחיי אנשים אחרים. השירה מאפשרת לנימי הנפש העמוקים ביותר ללבוש צורה ודמות.

במהלך עבודתי כמטפלת בקול ובתנועה, הייתי עדה לנסים שקרו לאנשים שנתנו דרור לרגשותיהם העמוקים. הדימויים בהם נתקלתי נגעו לליבי. היה לי הכבוד והזכות להיות שותפה להתגלות הזו של להט וחיות. עוצמת הרגשות שנבעה מהתהליך של תלמידי הייתה כה ייחודית, שחיפשתי דרך לשמר אותה כדי שאנשים אחרים יוכלו להיווכח בכוחו העצום של הרגש. הקולות שאני שומעת במהלך העבודה, והפנים שאני רואה פשוט מהממים אותי, ואני מרגישה שאני חיה במלוא מובן המילה, כשאני שותפה לתהליך.

זמן רב תהיתי כיצד אוכל לתעד את העבודה הזו, עד שלבסוף פניתי אל בעלי, דייוויד, שהוא צלם במקצועו, על מנת שיטול חלק בחזון שלי. לשמחתי הרבה, דיוויד נענה בחיוב.
וכך, בהסכמת המשתתפים בקורס, הוא הגיע יום-יום במשך שבוע כדי לתעד את המסעות הקוליים שעברו, כשהם מאפשרים לו ללכוד רגעים אינטימיים וחושפניים במיוחד.

אני רוצה לחשוף כמה שיותר קהלים לצילומים הנפלאים, הגולמיים, החיוניים והכנים הללו. אני משתוקקת לגרום לאותם קהלים לעמוד ביראת כבוד ולו לרגע, אולי אפילו תוך כדי תחושות בלתי נוחות ואף מעיקות, מול הצילומים הללו. אני רוצה שאנשים יראו את משמעות השחרור והיכולת להביע רגשות דרך שירה מהנפש ומהלב. הצופים ייווכחו שזוהי משמעות החיים. התערוכה נועדה לתאר כיצד פגיעות, כאב וכנות הופכים אותנו לחזקים יותר וחיוניים יותר.

התערוכה תלווה במופע בהשתתפות מסיימי הקורס – אלה המתועדים בצילומים. כולם תורמים את זמנם ללא תמורה. כרטיסי הכניסה למופע אמורים לכסות את הוצאות השכרת האולם, שכירת שירותי ביטחון, השכרת ציוד הגברה וכיבוד קל.

עם זאת, העלות של חומרי ההדפסה ומיסגור הצילומים הינה מעבר להכנסה המצופה ממכירת הכרטיסים. סך כל העלויות הוא כאלפיים דולר (כ-9000 ש"ח). אני פונה אליכם בבקשה לקבלת סיוע כספי לכיסוי העלויות הללו, ולו על ידי תרומה מינימלית.

במשך שנים רבות, הייתי המטפלת המוסמכת היחידה בתרפיית קול ותנועה בישראל. החלום שלי תמיד היה להעצים, לשכלל ולפתח את העבודה הזאת ולהביא את הטכניקות רבות העוצמה שלה להכרה יותר רחבה. עם סיום הקורס ההכשרה הראשון, אנחנו מתחילים להגשים את החלום. תקוותי היא שהתערוכה והמופע יקדמו את עבודתנו. דרך יצירת חשיפה מוגברת, אני מקווה גם לגייס תלמידים לקורס השני להכשרת מטפלים, שיתחיל באוקטובר 2006.

אם תחליטו לתרום למאמץ הזה, הרי שתתמכו בצמיחתה של שיטת עבודה מרפאה בעלת כוח אדיר. במידה שייאסף סכום כסף גדול מהנדרש לכיסוי עלויות התערוכה והמופע, אשתמש ביתרה כדי לממן מלגה או מלגה חלקית בקורס הכשרה עתידי.

אתם מוזמנים מכל הלב לבוא לתערוכה ולמופע שיתקיימו במרכז הקהילתי יד- התשעה, הרצליה, רח' רביבים 14, במוצאי שבת24.06.06 , בשעה 21.15. הזמנות תשלחנה בהמשך.

תרומות ניתן לשלוח לכתובת:
ברברה סלזברג, ת.ד. 71, זכרון יעקב, ישראל.

בתודה ובברכה,
ברברה סלזברגנוצר: 5/29/2006 8:44:00 PM
עודכן: 5/30/2006 8:42:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים