כתבות - הנה מספר טיפים וכללי זהב לדרכים המעשיות לבחירת קריירה ומקצוע. אף פעם לא מאוחר מדי. אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > הנה מספר טיפים וכללי זהב לדרכים המעשיות לבחירת קריירה ומקצוע. אף פעם לא מאוחר מדי.
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

הנה מספר טיפים וכללי זהב לדרכים המעשיות לבחירת קריירה ומקצוע. אף פעם לא מאוחר מדי.

מאת:
מאז שאנו קטנים שואלים אותנו לא פעם אחת: "מה אתם רוצים להיות כשתהיו גדולים?" או לאחר שאנו עוזבים את מקום העבודה: "אז מה אתה מחפש?".

לחלקנו התשובה ברורה מאוד והיא נשארת עקבית לאורך השנים, כמו: רופא, עו"ד, איש מחשבים, מתכנת, מנהל משאבי אנוש , מורה, מזכירה וכו'. אך רובנו נדרשים לתת לכך מחשבה ולשקול את האפשרויות השונות. אנו מתבוננים בחלומות שלנו, בשאיפות, בציפיות לצד היכולות, בכישורים, במאפיינים הבולטים, בתחומי העניין, בתחביבים, בצרכים ובאילוצים בסביבה.

1.כדי לשרטט את אותו עיסוק רצוי – חושבים על חלומות הילדות, שאיפות ואפילו – פנטזיות. כבר כילדים צעירים היו לנו חלומות ושאיפות. חלמנו לעסוק ב - להתמחות ב..., להגיע לתפקיד מסוים, מומלץ לשחזר את אותם החלומות והשאיפות ולנסח אותם בכתב.

2. שאל את הקרובים ואת הידידים- בני המשפחה הקרובים והידידים מכירים אותך היטב ושותפים להתלבטות שלך לגבי העיסוק החדש. מהן ההמלצות שלהם? כדאי לך לשוחח אִתם בנשא זה. הרעיונות המקוריים והמעשיים שלהם יפתיעו אותך!רשום לעצמך את ההמלצות שקיבלת מהם.

3. בדוק מה מושך ומה פחות- מומלץ לעבור על העיתונים ולהתמקד בשלושה תחומים: במדורי דרושים (לא כדי לחפש עבודה), הצעות עסקיות והצעות לימודים.
כדאי לבנות שתי רשימות מפורטות: של תחומים ונושאים המושכים אותך, ושל תחומים ונושאים המעניינים אותך פחות, כאשר השיקול היחיד המנחה אותך הוא שיקול רגשי ( מה "בא" לי) ולא שיקול הגיוני

4. תאר את היכולות שלך- מהן היכולות שלך? מה אתה יודע לעשות? מה אתה מסוגל לבצע בהצלחה?רשימה מפורטת של היכולות שלך תסייע לך באיתור סוג העיסוק ההולם אותך, הולם את יכולותיך.

5. בדוק מה מציע השוק? זהו הקטע בו אנו חדלים להיות מרוכזים בעצמנו: במה אנחנו רוצים, יודעים, יכולים. זהו קטע של התחברות לשוק, לאילוצים, להזדמנויות, לאפשרויות שהשוק מציע לנו.זהו הקטע המחבר בינינו לבין עולם העבודה. מידע על שוק העבודה:תחומי העתיד:התחומים בהם יהיה ביקוש רב לעובדים בשנים הבאות: חינוך משלים:תהליך החינוך מתחיל היום עם תינוקות בני חודשיים-שלושה (שחייה מתחת למים),"ג'מבורי" (לבני שנה), חוגים משלימים לגילאי ביה"ס, בוגרי ביה"ס בהכנה לצבא ולבחינות הפסיכומטריות, לבוגרי ביה"ס,חוגי העשרה והשכלה לכל הגילאים. יהיה צורך במורים, מדריכים, מרצים (הביטו על מהפכת המכללות ש"שוטפת" את הארץ).2. פנאי ובילוי:רמת החיים ותוחלת החיים עולה, ירידה שבעות עבודה מובילות ליותר זמן פנוי – ויותר כסף להשקיע בו. יהיו יותר חוגים, מועדוני ספורט, מועדוני ספא. יותר תיירות (עם אופי חדש: טיולים אישיים "ומתמחים"). יזמים רבים יקימו עסקים שיתמקדו בפנאי ובילוי עם צורך בעובדים רבים (המודל: דיסנילנד). 3. שירותים אישיים: עד הבית, החל משליח הפיצה, דרך טיפול רפואי משלים בבית, ועד לליווי להצגת תיאטרון למבוגר החולה/ הבודד. מקובל כבר שיעור התעמלות פרטי בבית, "מברק מזמר" למסיבה, ועוד.ברור שיהיה ביקוש רב לעובדים בתחום זה. עדיין לא ברור אלו עיסוקים יכללו בו. יש כאן מקום רב ליוזמה וליצירתיות.

6. עזרה מקצועית- יעוץ אישי :באמצעות מפגשים של ייעוץ אישי במכוני יעוץ לקריירה. במפגשים יעבדו אתכם על זיהוי הנקודה שבה הנכם "תקועים" במהלך חיפוש קריירה ועל גיבוש פתרון מעשי, בהתאמה אישית.
סיכום של ששת הנקודות יהווה את העיסוק או את הכיוון שאותו אתה מחפש ואליו אתה חותר להגיע.

מאת טל קורמצ'רו, יועצת תעסוקתית בכירה, מנהלת היחידה לניהול קריירה ב"מכון אדם- מילא".נוצר: 6/24/2006 8:44:00 PM
עודכן: 6/24/2006 8:48:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים