כתבות - רוחמה, גלי לי רז אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 26/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > רוחמה, גלי לי רז
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

רוחמה, גלי לי רז

מאת: טניה סולומון
צהריים. "בית ראשונים" בקיבוץ שפיים. על הדשא מתאסף לאט לאט קהל פעילי תרבות וקניינים מקיבוצים ומושבים ברחבי הארץ שבאו לשמוע את רוחמה רז בהופעת בכורה למופע החדש שלה, המוקדש כולו לשתי משוררות: 'שירי רחל' ורחל שפירא- המשוררת, תושבת הקיבוץ. גם הציפורים שבין ענפי עצי האקליפטוס שמסביב, כמעט הפסיקו את ציוצן כדי להקשיב לקול הזמיר של רוחמה. חוויה ארץ ישראלית.

השירים של היום- הם לא השירים של פעם.
תשאלו את בני ה – 40 וה - 50 ורובם יגידו לכם שהמוסיקה של היום היא 'סתם רעש', המילים מטופשות והלחנים לא ממש מתנגנים. הויכוח הניטש בין הדורות הוא כמובן עניין של טעם.

כך או אחרת, ברור שלמרות המודרניזציה והשינויים הדרסטיים, שעבר עולם הזמר והמוסיקה הישראלית, בשנים האחרונות, יש תמיד זמרים 'נצחיים' שלא נס ליחם. בכלל, הנוסטאלגיה היא משהו שתמיד נעים להתרפק עליו. שירים ישנים, חדשים ומחודשים בסגנון של פעם נכללים במופע החדש "כחכות רחל" בו מפגישה הזמרת רוחמה רז את המשוררת האגדית- רחל והמשוררת רחל שפירא, שלשתיהן היא מחוברת.
"מצאתי דמיון רב באישיות, בכתיבה, באוצרות שפה, הגישה לילדים ולאנשים חסרי אונים מתוך ההמון הגדול....טבע, אהבה, האדמה , ארץ ישראל היפה , רגשות...השפעה על השפה העברית ובמידה מסוימת - קורות חיים בעלי קווי דמיון. במופע החדש יש לרוחמה הרכב חדש ומיוחד : הזמרת שלומית הילל, איגור- כלי הקשה ומיכאל בן דוב שהוא גם קלידן ומנהל מוסיקלי וגם שר.

רוחמה רז ,זמרת ישראלית, מתאפיינת בסגנון שניתן להגדירו כ"שירי ארץ-ישראל הישנה והטובה".
היא נולדה בירושלים בשנת 1955 כרוחמה זרגרי, ועם קבלתה ללהקה צבאית, שינתה את שם משפחתה לרז. היא שירתה בצוות הווי פיקוד המרכז ובין קטעי הסולו שלה הזכורים לטוב- "אי שם בבקעה".
בחטיבת הצנחנים, היה להיטה הגדול כסולנית "בארץ אהבתי השקד פורח" שמהווה עד היום את "כרטיס הביקור" שלה.

מה הייחוד שלך ? איך את שומרת בהצלחה, במשך שנים כה רבות, על אותו סגנון ועם כל כך הרבה המעריצים ?
"אני נשארת עם האמת האומנותית שלי. אף פעם לא ניסיתי להיות כמו כולם. מבחינתי מילות השירים צריכות לגעת בנשמה , לשנות את המציאות ולהגשים חלומות"....

בדברי הקישור של המופע אותם כתבה רוחמה בעצמה, היא מספרת בין היתר על עברה המשותף עם רחל שפירא, המשוררת, מהבולטות בנוף המוסיקה הישראלית שכתבה בין היתר את הלהיטים: "מה אברך", "מגבוה"- שיר שנכתב במיוחד עבור רוחמה ,"כמו צמח בר", "חלומות", "שיר של יום חולין". בין השירים של רחל המשוררת: גן נעול" "התשמע קולי" "פגישה חצי פגישה."

מה את עושה בימים אלה מלבד המופע ?
"בימים אלה אני מקליטה תקליטור שלם בו אני שרה עם מקהלות ילדים שירים אהובים, ישנים וחדשים. מחצית התקליטור עם מקהלה ובמחציתו השנייה אני שרה לבד כסולנית. המקהלות ששרות איתי מוסיפות גוון מיוחד לשירה. יש להם קולות של מלאכים: מקהלת "מורן" מבית יצחק (מנצחת נעמי פראן) מקהלת "קולות הזמיר" מקריית אונו, ו"בת קול" מתל אביב. שני השירים החדשים בתקליטור נכתבו על ידי רחל שפירא: "לאהוב אותך" ו"עמוקות עיניך".

כמי שעוסקת גם ביוגה, איך זה משתלב בעיסוקך כזמרת ?
"אני משלבת יוגה בשיעורי פיתוח קול לתלמידי. גם אני עצמי משתמשת בתרגילים שנים רבות. כך אני מצליחה לשמור על קולי. אני יודעת בוודאות שהיוגה חיזקה לי את הקול. "

מה עושות בנותייך ?
"לימור הבכורה בת 22 סיימה טיול בחו"ל (אחרי צבא) ועובדת עד תחילת הלימודים, בשנה הבאה. טל הצעירה בת 19, היא בשנת שירות בעפולה ועובדת עם ילדים אתיופים ובמסגרת תנועת ה"צופים". מיד אחרי שנת השירות היא מתגייסת לשירות מלא בצה"ל. "
נוצר: 10/29/2007 4:16:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים