כתבות - כיצד לשמור על דשא רענן בחודשי הקיץ אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 25/06/2022
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > כתבות > כיצד לשמור על דשא רענן בחודשי הקיץ?
  כתבות אחרונות
רותי מייק עושה ניסים בעור. רותי מייק עושה ניסים בעור.

פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית פלאפון משיקה שירותי מוסיקה חדשים לאוהבים קליפ אישי ושיר בהקדשה אישית

יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון יש אלוהים: תהיה איקאה בראשון לציון

"דואט-מרכז לטיפוח הזוגיות"

התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות התחבורה הציבורית ביישובים הערביים בישראל מצומצמת מאוד והנשים הן הנפגעות העיקריות

הנשיקה

למה גילה קצב בכתה למה גילה קצב בכתה

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

כיצד לשמור על דשא רענן בחודשי הקיץ?

מאת: ציפי ניסן
כיצד לכסח, להשקות ולהמנע ממזיקים

שיכולים לחסל בימים ספורים מדשאה שלמה

הדשא הוא אחד הגורמים החשובים בגינה הביתית והציבורית והבנה של מרכיבי הטיפול בו היא תנאי לקבלת דשא נאה המסב הנאה ואיכות חיים לאורך זמן. טיפול לקוי בדשא גורם לבזבוז מים, כסף וזמן עבודה ומביא לתסכול מתמשך.

מצ"ב עצות לטיפול בדשא בתקופת הקיץ מתוך מדריך של "דנאור רון" לטיפול במדשאות*:

בחודשי הקיץ הדשא זקוק בעיקר להשקיה, כיסוח ולהגנה מפני מזיקים ומחלות.

כיסוח: מומלץ לכסח את הדשא גבוה ככל האפשר ובתדירות של אחת לשבוע. כדאי לכסח את הדשא כשהוא יבש ובכל כיסוח יש להקפיד להוריד לכל היותר את השליש העליון של העלה.

השקיה: מומלץ להשקות פעמיים בשבוע בכמות של 1.5 מ"ק (1500 ליטר) בכל השקיה לכל 100 מ"ר דשא. את משך ההשקיה קובעים לאחר בדיקה חד פעמית בשעון המים כמה זמן אורכת השקיה בכמות המים המומלצת. אם הדשא מתייבש בין ההשקיות סימן שהשורשים שטחיים או מנוונים. במקרה כזה כדאי לעבור להשקיה יומית קצרה ובתוך שבועיים – שלושה בהדרגה להגיע להשקיה מלאה אחת ל-3-4 ימים. מומלץ להשקות את הדשא בשעות הבוקר. אין להשקות בערב או בלילה. דשא רטוב לאורך הלילה מסייע להתפתחות מחלות ופטריות.

הדברת מזיקים הפועלים בתוך הקרקע: דרני זבליות (תולעים לבנות בשרניות) בוקעים בהמוניהם מהביצים שהוטלו בתוך קרקע המדשאה על ידי חיפושיות הזבל ואוכלים במרץ את שורשי הדשא. מומלץ לרסס פעמיים במהלך הקיץ את הדשא ואת סביבתו בקונפידור במינון של 10 סמ"ק קונפידור מדוללים ב-3 ליטר מים לכל 100 מ"ר דשא ולהשקות היטב מייד לאחר הריסוס במשך כחצי שעה.

הדברת מזיקי שטח: זחלי עשים (פרודניה הוא אחד מהם) הפועלים מעל הקרקע, עלולים לחסל מדשאה ולאכול אותה בתוך ימים ספורים. העשים הם חרקים בעלי ארבעה גלגולים: פרפר, ביצים, זחל וגולם, הפעילים בחודשים יוני – ספטמבר. זחלי העשים תוקפים את הדשא ואוכלים את העלים והשלוחות. פיזור מקסגארד באמצעות מדשנת איזי הנד, אחת לחודשיים בקיץ יגן על הדשא מפגיעתם של הזחלים וחרקים אחרים וידשן את הדשא.

בתנאי הלחות של הקיץ, פטריות עלולות לתקוף את הדשא, בייחוד כשהוא במצב ירוד. מחלות כחילדון וקימחון ניתן להדביר באמצעות ריסוס בפוליקור.

הסכנה לדשא בחודשי הקיץ אינה מתבטאת רק במזיקים ופטריות. העשבים צרי העלים החד שנתיים נובטים באביב, משתלטים על שטחים בדשא ויוצרים מטרד אסתטי. בקיץ הם פורחים, בסתיו מייצרים זרעים ועם בוא החורף מתים והזרעים ממתינים לאביב.

בכל הקשור לטיפול בעשבים הדרך המומלצת להתמודד עם עשבי הקיץ צרי העלים היא למנוע את נביטתם באמצעות מונע הצצה - רונסטאר. הדרך להשמידם לאחר שכבר נבטו באביב היא להוציאם אחד אחד באמצעות סכין עישוב. מי שסובל מבעיה זו צריך לזכור לטפל בה בסוף החורף הבא, למרות שבמועד זה הדשא יראה לו נקי מעשבים וידמה כאילו הבעיה נפתרה.

___

העצות לקוחות מתוך מדריך לבעלי מדשאות שהוציאה חברת דנאור רון, המשווקת בארץ את מוצרי סקוטס, וולף גרטן ובאייר גרדן – היצרניות המובילות בעולם של דשנים, חומרי הדברה וציוד לגינה. המדריך כולל עצות לטיפול בדשא בכל אחת מעונות השנה, פרוט של מזיקים ומחלות האופייניים לכל אחת מהעונות, כמות ההשקיה הנדרשת, המלצות לכיסוח הדשא, דילול, דישון ומניעת עשבי קיץ. כל אלו מתומצתים בתוכנית על פי חלוקה שנתית של עונות השנה בצורה פשוטה וברורה.

מי שמעונין בחוברת יכול לפנות לטלפון: 1-700-700-940 והחוברת תשלח לביתו ללא תשלום. מידע והמלצות בנושא הטיפול בדשא באתר:http://www.scotts.co.il
כל מי שנתקל בשאלה הנוגעת לדשא מוזמן לפנות לאותו מספר ויקבל תשובה מומחי החברה.
נוצר: 5/27/2008 9:55:00 AM
עודכן: 5/27/2008 8:41:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים