מתכונים - מימונה כל השנה של אסתר ביטון הוא הספר שיעשה לכם מתוק וצבעוני אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 27/11/2021
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > מתכונים > "מימונה כל השנה" של אסתר ביטון הוא הספר שיעשה לכם מתוק וצבעוני
  כתבות אחרונות
"בואו לאכול" - ספרה החדש של מיכל וקסמן

איך נשמע לכן מאפינס פרג וקוקטייל אשכוליות ? איך נשמע לכן מאפינס פרג וקוקטייל אשכוליות ?

מתכוני הסקיתומרקט, במסגרת פסטיבל לילות שאן, חוה מתכוני הסקיתומרקט, במסגרת פסטיבל לילות שאן, חוה"מ סוכות

''עוף טוב'' מציעה פסטרמה בדבש,  לקראת ראש השנה ''עוף טוב'' מציעה פסטרמה בדבש, לקראת ראש השנה

מטבח גורמה וכשר למהדרין במלון קיבוץ לביא מטבח גורמה וכשר למהדרין במלון קיבוץ לביא

תפוח אדמה מדורה לל תפוח אדמה מדורה לל"ג בעומר

לכבוד ט לכבוד ט"ו בשבט - מתכון לעוגת גזר עם טחינה ופירות יבשים

  לכתבות הקודמות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

"מימונה כל השנה" של אסתר ביטון הוא הספר שיעשה לכם מתוק וצבעוני

מאת: איריס לקנר
"מימונה כל השנה" הוא ספר מרהיב שבו קובצו מתכונים ססגוניים וחגיגיים המקשטים בשמחה רבה ובשפע של שלל צבעים את שולחן החג. המימונה נחגגת כבר מאות שנים על ידי יהדות מרוקו ואומצה בחום בחברה הישראלית.
משמעות המילה "מימונה" היא מזל והצלחה, ולכן החג מאופיין במאכלים מתוקים – סמל למזל ולהצלחה. החג מציע מגוון גדול של טעמים, ריחות וצבעים, אהבה ונדיבות שהלב כמה אליהן, והמשמשים כחומרים ראשוניים למתכוני החג. לספר מצורף פתח דבר המתאר בפרוטרוט את מנהג חגיגת המימונה, ההכנות לקראתו, עיצוב השולחן, האביזרים והכלים.

אסתר ביטון, מחברת הספר, חוגגת את המימונה זה כ-40 שנה בביתה. מדי שנה מועשרים המאכלים המוגשים אל השולחן וגדל מספר האורחים המגיעים לחגיגה, על פי מסורת הכנסת האורחים של אסתר ומנהג "הדלת הפתוחה".

בספר מעבירה אסתר את החדווה והחום שבמסורת הכנסת האורחים, את החושניות של מטעמי החג וסמליו ואת ברכת השפע שמסורת זו מביאה עמה. הספר כולל גם לקט של מאכלים מסורתיים שאספה אסתר ממשפחות מרוקאיות שונות וממנהגיהן, ולכל אורכו משובצים פתגמים עליהם גדלה בבית הוריה.

בספר תמצאו שלל מתכונים של מאכלים מסורתיים של החג וכן מתכונים להכנת ריבות, עוגיות וממתקים. המתכונים מפורטים וברורים, ומלווים בשפע תמונות מרהיבות עין של המאכלים והכלים המרוקאיים. בעזרתם, תוכלו גם אתם ליהנות מקסם חגיגת המימונה עם בני המשפחה ועם חוג הידידים. כמובן, אפשר להכין את המטעמים הללו ולהתענג עליהם גם ביתר ימות השנה...
והעיקר – כלשון הברכה המסורתית שבה מברכים איש את רעהו במימונה – תרבחו ותסעדו! (תרוויחו, תצליחו ושיהיה לכם מזל טוב)

אסתר ביטון נולדה בשנת 1948 בעיר פס שבמרוקו, השלישית בין שמונה ילדים.
בהיותה בת שתים-עשרה עלתה ארצה עם משפחתה.. היא אם לשישה ילדים, וסבתא לשבעה נכדים. מאז ומתמיד אהבה את ההווי המשפחתי ואת המסורת, ועד היום דואגת לשמור עליהם בכל החגים והאירועים המשפחתיים – לידה, בר/בת מצווה, חתונה וכו'. מאז שהיא זוכרת את עצמה בילתה שעות רבות במטבח לצד אמה ז"ל, וממנה רכשה את הידע הבסיסי בבישול בכלל ובבישול המרוקני בפרט, ובהמשך, עם נישואיה - גם מחמותה, שרה ביטון ז"ל שהייתה שפית במקצועה.
במשך השנים נחשפה בהרחבה למטעמי המטבח העולמיים, והעשירה את ניסיונה הקולינרי בסגנונות בישול רבים ושונים. לדידה המטבח הוא אתגר, והוא מהווה אחת האהבות הגדולות שלה. המוטו המלווה אותה והשגור בפיה: "המרכיב הראשון הדרוש להכנת מטעמים מוצלחים הוא אהבה".
היא משקיעה רבות באסתטיקה. לטעמה, יופיו של המזון המוגש הוא חלק בלתי נפרד מטעמו הטוב – העיניים "אוכלות" עוד קודם שהחיך טועם... היא משקיעה גם בצורת ההגשה – בכלים נאים, במפות חגיגיות ובאביזרי נוי. אירוח הוא אחד מתחביביה המרכזיים, ודלת ביתה פתוחה תמיד בפני משפחה וחברים.
את כתיבת הספר הזה היא מתכננת מזה שנים רבות.
אך מימוש כתיבתו והוצאתו לאור ארכו זמן ממושך. הרעיון הבשיל אצלה משנוכחה לראות כי מספר הבתים המקיימים את מנהג "הדלת הפתוחה" בליל המימונה, הולך ופוחת משנה לשנה. היא מקווה שספר זה יתרום לשימור מסורת נפלאה זו.


מס' עמודים : 153 מחיר: 98 שקלים


ספר מרהיב, מהנה, ישים ומולץ !


נוצר: 4/15/2009 12:55:00 AM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים