ראיון השבוע - להתחיל את השנה בצחוק גדול אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 17/04/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ראיון השבוע > להתחיל את השנה בצחוק גדול
  כתבות אחרונות
כולם רושמים עכשיו – ספיישל חג עם יובל אברמוביץ' כולם רושמים עכשיו – ספיישל חג עם יובל אברמוביץ'

שרי הורמן, בימאית הסרט החשוב שרי הורמן, בימאית הסרט החשוב "פרח המדבר"

אורלי בר קימה אורלי בר קימה

ד ד"ר אדית דיטה דניאל חושפת מנפלאות ההומאופתיה...

ראיון אישי עם אליוט גולד – אורח הכבוד של פסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה ראיון אישי עם אליוט גולד – אורח הכבוד של פסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה

קוונטין טרנטינו בארץ – ראיון חגיגי עם צאת סרטו, קוונטין טרנטינו בארץ – ראיון חגיגי עם צאת סרטו, "ממזרים חסרי כבוד"

אישית לוחצת עם דניס ריצ'ארדס אישית לוחצת עם דניס ריצ'ארדס

בועז סופר – איש הטנטרה והרוחניות בועז סופר – איש הטנטרה והרוחניות

ראיון עם אן פונטיין – בימאית הסרט, ראיון עם אן פונטיין – בימאית הסרט, "קוקו לפני שאנל"

ראיון עם לין רות' – במאית ראיון עם לין רות' – במאית "הבוגד הקטן"

ראיון אישי עם דסטין הופמן ראיון אישי עם דסטין הופמן

ראיון אישי עם אדוארד זוויק ראיון אישי עם אדוארד זוויק

שירלי גליק – מגישה בערוץ 'החיים הטובים' שירלי גליק – מגישה בערוץ 'החיים הטובים'

אלינור מנור-שחם  – מנכ אלינור מנור-שחם – מנכ"לית תיאטרון גבעתיים

בן יהודה. חני בן יהודה.
המפיקה שתלווה אותך כל הדרך לאירוע ותהיה שם רק בשבילך! בן יהודה. חני בן יהודה. המפיקה שתלווה אותך כל הדרך לאירוע ותהיה שם רק בשבילך!

הולייוד בחיפה : הצעיר לבית פיינס באחד על אחת הולייוד בחיפה : הצעיר לבית פיינס באחד על אחת

יובל אברמוביץ' מדבר יובל אברמוביץ' מדבר

אמילי עאטף, יוצרת הסרט הזר בתוכי' אמילי עאטף, יוצרת הסרט הזר בתוכי'

הילה קומם – אישה עם אוצרות של תרבות הילה קומם – אישה עם אוצרות של תרבות

תרבות השכול - אפשר גם אחרת תרבות השכול - אפשר גם אחרת

היתומה מהונגריה שחלמה להיות רופאת ילדים,
 הפכה להיות חופפת שיער ולימים 'האימא של הספרים'
היתומה מהונגריה שחלמה להיות רופאת ילדים, הפכה להיות חופפת שיער ולימים 'האימא של הספרים'

טל חושף... אלו הם חיי טל חושף... אלו הם חיי

תמי לנצו'ט לייבוביץ' – האישה והנימוס תמי לנצו'ט לייבוביץ' – האישה והנימוס

רינה שביט – כל הדרך ל רינה שביט – כל הדרך ל"בריאנה" שלה

אסתי נווה – יועצת ארגונית של החיים אסתי נווה – יועצת ארגונית של החיים

עדנה אדרת - אישה עם סיפור ודרך עדנה אדרת - אישה עם סיפור ודרך

"מהודו באהבה" – סיפורה של רינה פושקרנה

נצחון הרוח והצבע נצחון הרוח והצבע

זיוה עירון – עורכת דין, מרצה ופעילה חברתית
אשת חיל במשרה מלאה !
זיוה עירון – עורכת דין, מרצה ופעילה חברתית אשת חיל במשרה מלאה !

החיים הם נס אחד גדול ומתמשך ! החיים הם נס אחד גדול ומתמשך !

חדש בישראל !
Quality Plus – להתחיל  מחדש אחרי גיל 45
חדש בישראל ! Quality Plus – להתחיל מחדש אחרי גיל 45

שרי עמירם - מפיקה את החיים שרי עמירם - מפיקה את החיים

ראיון עם סופי מרסו – פסטיבל הסרטים חיפה 2007 ראיון עם סופי מרסו – פסטיבל הסרטים חיפה 2007

אמילי שלי אמילי שלי

ראיון עם סוזן באייר, במאית ראיון עם סוזן באייר, במאית "אחרי החתונה"

אוריאלה פז מורין – האישה והאומגה ! אוריאלה פז מורין – האישה והאומגה !

  לכתבות נוספות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

להתחיל את השנה בצחוק גדול

מאת: טניה סולומון
להתחיל את השנה בצחוק גדול
איש חכם אמר פעם שהחיים זה מרחק בין שתי נקודות : התחלה וסוף. אפשר לעבור אותם בריקוד ואפשר להיגרר ולסבול. הבחירה היא בידינו !

מפגש מרנן עם אחת הקומיקאיות החכמות והמצליחות בארץ, דינה אור, שופך אור חיובי ואופטימי על ההסתכלות על החיים עם חיוך ואפילו קריצה.
"כולנו נולדים עם הומור אבל החיים, המשפחה וההורים, בדרך כלל גורמים לנו להתבגר ולהיות רציניים! אין טעם להתייחס לחיים בכבדות וברצינות תהומית. בכל מצב כמעט אפשר למצוא צד חיובי. היה מי שאמר כי "טרגדיה פלוס זמן שווה לקומדיה." אולי הרעיון נשמע מופרך אבל בטוח שהוא יכול לעשות לכולנו את החיים הרבה יותר נעימים אז למה לא לנסות ?"

"החיים הפתיעו אותי. מעולם לא חשבתי שאהיה קומיקאית" אומרת דינה אור, אישה רצינית עם חוש הומור נפלא שלוקחת את החיים עם כמות גדולה של 'תבלין' ההומור, החיוך והצחוק'. ההופעות שלה, המשלבות בדיחות, סיפורים אישיים והצעה להסתכל על החיים בפרספקטיבה אחרת, כבר הפכו מזמן ללהיט של ממש. עכשי יצא לאור גם ספרה" נצחון ההומור." חובה לראות ולקרוא!

המסר של דינה אור, אם לשני בנים בוגרים, הוא של אהבה וצחוק. מאיפה זה בא לה ? היא כנראה נולדה עם היכולת שהתפתחה במשך השנים. החיים שלה לא היו ''סוגים בשושנים" בלשון המעטה. היא גדלה בבית רומני בו היה חסך באהבה, משפחה שמחוברת לתודעה של חסר וחסך וחוותה אלימות ומשפחתה לימדה אותה גישה פסימית לחיים. תנאים אלה יכלו "לייצר" ילדים שיגדלו ויהפכו למבוגרים מרירים ומתוסכלים, אבל היא- בחרה בדרך אחרת. היא גילתה את יכולתה להצחיק אנשים והפכה את ההומור לדרך חיים ולמקצוע.
בעבר הרחוק היתה מורה לאנגלית, למדה הנחיית קבוצות בשיטת הגשטאלט וטיפול זוגי ומשפחתי. בבר המצווה של הבן שלה, נשאה נאום קצר לאורחים. לאחר ששככו מחיאות הכפיים, לני רביץ, מורה ושותף רץ אליה והכריז באוזניה:" את כל כך מצחיקה". זה היה עבורה רגע של הארה. היא הבינה פעם ראשונה שיש בה משהו .... "מעולם לא לקחתי בעלות על התכונה הזאת- להצחיק'."
לאט לאט החלה להכניס יותר ויותר הומור לסדנאות שלה ולהרצאות. היא גם גילתה שיש מאות ספרי הומור 'תוצרת הארץ' ומתורגמים, רכשה את רובם והתחילה לעבוד. לפני כחמש שנים פצחה בקריירה חדשה: הופעות בחברות, אירוגנים וכנסים ובתיאטראות ברחבי הארץ- היא ממלאה אולמות. יש לה משרד הפקות עצמאי משלה "דינה אור הפקות", בעל עסק, יוצרת, כותבת, מפיקה ומופיעה. "וואן וומאן שואו" עם צוות מקצועי ומיהמן שתומך בה.
התחלתה כקומיקאית לא היתה קלה. "התייחסתי ברצינות להזמנות שהתחילו לזרום. עבודה זה מעל הכל. ההופעה הראשונה היתה בויצ"ו נתניה. ישבו שם 4 נשים אבל נתתי להן הופעה מכל הלב כאילו היו ארבע מאות. מבחינתי זה היה אותו הדבר. רציתי להצחיק אותן שיתגלגלו מצחוק....אבל הדבר היחיד שהתגלגל על הריצפה היו- דפים. המטרה שלי בכל הופעה לראות חיוכים. זה הכי חשוב- ה'נס' הגדול שמתרחש כשאדם עובר לפאזה של צחוק והומור מחזק, מעודד, מרפא, עוזר...."
את המסר הפילוסופי שלה לגבי החיים היא מקשטת בסיפורים, בדיחות, וקטעים מצחיקים המראים לכולנו ב'מראה עקומה' את החיים. "במקביל להופעות, התחלתי לכתוב את ספרי בעקבות פניה של הוצאת "אורנית" בתור מרצה ו'מומחית' להומור. עכשיו אני כותבת ספר שני העוסק בפתיחת אופציות בחיים.
"בעצם הכל מסתובב סביב גישה אחרת לחיים. לראות את חצי הכוס המלאה, לצחוק על עצמנו ועם אחרים מתוך קבלה ולא מתוך ביקורת . "

את מצליחה ליישם זאת בחיי היום יום שלך?
"רוב הזמן כן. אני חיה נפלא, יש לי שני בנים נהדרים שהם החברים הכי טובים שלי בעולם. אני משתדלת להתנהג אליהם יפה. יום אחד אני אעבור לגור אצלם בבית ואצפה שיחזירו לי על מה שעשיתי עבורם כשהם היו תינוקות: חיתולים, הרטבות, תלונות שכאהיה רעבה או יכאב לי משהו...."

מה לגבי הילדים ? כאישה גרושה שגידלה את ילדיה לבד, בטח לא היה קל.....
"זאת הייתה חגיגה. יום יום חגגתי איתם כאילו החיים הם לונה פארק. הריצפה היתה מלאה ספרים, צעצועים ואוכל. הילדים נתנו לי את ההזדמנות לחוות ילדות שניה ומאושרת. שני הבנים עוזבים את הבית. עודדתי אותם לצאת מהבית למרות שברור לי שאתגעגע אליהם מאוד . הם כבר גברים והעולם מחכה להם...כבר אי אפשר לומר להם איך להתנהג. גם הבנתי שהגיע הזמן. אני לא מחכה שהחיים יאלצו אותי להשתנות. אני עושה את השינויים הנדרשים. 'איך עודדתי אותם לצאת מהבית לעצמאות? פשוט הפסקתי לכבס'...."

ובכל זאת, איך אפשר להתמודד כשקורים דברים מרגיזים, עצובים, טרגדיות בחיים?
"תמיד היו, יש ויהיו מכשולים ואתגרים בחיים. אני מנסה לחשוב על החיים כמו נהר שזורם אל הים. הנהר 'יודע' שאין נסיעות חלקות. בדרך הוא נתקל בשינוי מזג אוויר, תהומות, הרים, פיתולים.... אבל תמיד ממשיך, חודר סלעים, עוקף, ממשיך לזרום. אני מציעה שכולנו נהיה קצת יותר כמו המים שזורמים....למשל, כיוון שהבן שלי התחיל לרכב על אופניים ומאוד דאגתי לו, החלטתי שגם אני מצטרפת לקבוצת רכיבה, כדי לעמוד בקצב שלו ולהצטרף לחוויה ולעולם שלו. תוך כדי לימוד העולם שלו אני מנטרלת את הפחדים שלי."

מה תוכניותייך לעתיד?
"טלוויזיה. אני עובדת על תוכנית בסגנון של דר' פיל. אנשים יגיעו וידברו על מצוקות אמיתיות. ביחד נמצא פתרונות הומוריסטיים, כי כידוע, הומור מעדן תוקפנות. אומרים שלפולניות יש 'בעיה לכל פתרון. אני מציעה חיים עם פתרונות לכל בעיה. "

ומה עם זוגיות?
"אחרי שתי מערכות יחסים ארוכות, מלבד אבי ילדי, היום אני שוב פנויה. אני בתקופה של רוגע ושלמות פנימית ואני עושה את כל מה שחלמתי לעשות בזוגיות - נהנית מהחיים. אני אישה מאושרת. אם אפגוש גבר ראוי – אשמח. זוגיות היא אתגר אמיתי. הפמינזם הוא גול עצמי. אישה שמציעה לשלם בעד הארוחה בעצם מבלבלת את הגבר.
("באופן אישי אני מגיעה עם חשבוניות על ההוצאות שהיו לי לפני הפגישה המתוכננת שזה כולל בגד חדש, ביקור במספרה ואצל קוסמטיקאית, פסיכולוג ועוד.") אני שומעת הרבה תלונות מנשים....וגם מגברים....מצד אחד אנחנו הנשים, רוצות גבר חזק ומצד שני אנחנו מחפשות גבר שיחזר, יפתח דלתות, יגיש לנו כוס יין ויהיה רגיש....אני מציעה לגברים לחזור אחורה בזמן ולהתחיל להתנהג כמו פעם. זאת השקעה שתחזיר את הכבוד לתחום הזוגי ותשתלם לכולם. זוגיות היא דבר נפלא. אוסקר ויילד אמר שצריך שניים לשאת את כבלי החיים ולפעמים... גם שלושה."
נוצר: 9/9/2007 3:17:00 AM
עודכן: 6/3/2008 9:37:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים