ראיון השבוע - שרי עמירם - מפיקה את החיים אתר נשים s
חברה הרשמה לאתר
היום באתר 15/07/2024
אימייל
סיסמא
פורטל נשים - iWomen
יצירת קשר    |   
דף הבית > ראיון השבוע > שרי עמירם - מפיקה את החיים
  כתבות אחרונות
כולם רושמים עכשיו – ספיישל חג עם יובל אברמוביץ' כולם רושמים עכשיו – ספיישל חג עם יובל אברמוביץ'

שרי הורמן, בימאית הסרט החשוב שרי הורמן, בימאית הסרט החשוב "פרח המדבר"

אורלי בר קימה אורלי בר קימה

ד ד"ר אדית דיטה דניאל חושפת מנפלאות ההומאופתיה...

ראיון אישי עם אליוט גולד – אורח הכבוד של פסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה ראיון אישי עם אליוט גולד – אורח הכבוד של פסטיבל הסרטים הבינלאומי של חיפה

קוונטין טרנטינו בארץ – ראיון חגיגי עם צאת סרטו, קוונטין טרנטינו בארץ – ראיון חגיגי עם צאת סרטו, "ממזרים חסרי כבוד"

אישית לוחצת עם דניס ריצ'ארדס אישית לוחצת עם דניס ריצ'ארדס

בועז סופר – איש הטנטרה והרוחניות בועז סופר – איש הטנטרה והרוחניות

ראיון עם אן פונטיין – בימאית הסרט, ראיון עם אן פונטיין – בימאית הסרט, "קוקו לפני שאנל"

ראיון עם לין רות' – במאית ראיון עם לין רות' – במאית "הבוגד הקטן"

ראיון אישי עם דסטין הופמן ראיון אישי עם דסטין הופמן

ראיון אישי עם אדוארד זוויק ראיון אישי עם אדוארד זוויק

שירלי גליק – מגישה בערוץ 'החיים הטובים' שירלי גליק – מגישה בערוץ 'החיים הטובים'

אלינור מנור-שחם  – מנכ אלינור מנור-שחם – מנכ"לית תיאטרון גבעתיים

בן יהודה. חני בן יהודה.
המפיקה שתלווה אותך כל הדרך לאירוע ותהיה שם רק בשבילך! בן יהודה. חני בן יהודה. המפיקה שתלווה אותך כל הדרך לאירוע ותהיה שם רק בשבילך!

הולייוד בחיפה : הצעיר לבית פיינס באחד על אחת הולייוד בחיפה : הצעיר לבית פיינס באחד על אחת

יובל אברמוביץ' מדבר יובל אברמוביץ' מדבר

אמילי עאטף, יוצרת הסרט הזר בתוכי' אמילי עאטף, יוצרת הסרט הזר בתוכי'

הילה קומם – אישה עם אוצרות של תרבות הילה קומם – אישה עם אוצרות של תרבות

תרבות השכול - אפשר גם אחרת תרבות השכול - אפשר גם אחרת

היתומה מהונגריה שחלמה להיות רופאת ילדים,
 הפכה להיות חופפת שיער ולימים 'האימא של הספרים'
היתומה מהונגריה שחלמה להיות רופאת ילדים, הפכה להיות חופפת שיער ולימים 'האימא של הספרים'

טל חושף... אלו הם חיי טל חושף... אלו הם חיי

תמי לנצו'ט לייבוביץ' – האישה והנימוס תמי לנצו'ט לייבוביץ' – האישה והנימוס

רינה שביט – כל הדרך ל רינה שביט – כל הדרך ל"בריאנה" שלה

אסתי נווה – יועצת ארגונית של החיים אסתי נווה – יועצת ארגונית של החיים

עדנה אדרת - אישה עם סיפור ודרך עדנה אדרת - אישה עם סיפור ודרך

"מהודו באהבה" – סיפורה של רינה פושקרנה

נצחון הרוח והצבע נצחון הרוח והצבע

זיוה עירון – עורכת דין, מרצה ופעילה חברתית
אשת חיל במשרה מלאה !
זיוה עירון – עורכת דין, מרצה ופעילה חברתית אשת חיל במשרה מלאה !

החיים הם נס אחד גדול ומתמשך ! החיים הם נס אחד גדול ומתמשך !

חדש בישראל !
Quality Plus – להתחיל  מחדש אחרי גיל 45
חדש בישראל ! Quality Plus – להתחיל מחדש אחרי גיל 45

ראיון עם סופי מרסו – פסטיבל הסרטים חיפה 2007 ראיון עם סופי מרסו – פסטיבל הסרטים חיפה 2007

להתחיל את השנה בצחוק גדול להתחיל את השנה בצחוק גדול

אמילי שלי אמילי שלי

ראיון עם סוזן באייר, במאית ראיון עם סוזן באייר, במאית "אחרי החתונה"

אוריאלה פז מורין – האישה והאומגה ! אוריאלה פז מורין – האישה והאומגה !

  לכתבות נוספות ליחצו כאן


שתפו בפייסבוק

שרי עמירם - מפיקה את החיים

מאת: טניה סולומון
אם יש לכם תחושה שאתם "תקועים", לא מרוצים ולא מסופקים גם אם יש לכם "הכל"- מעתה, יש לכם כתובת לפנות אליה.

אימון אישי הפך בשנים האחרונות ל'טרנד' של ממש בארץ ובעולם. השיטה קצרת מועד ומצליחה להפוך ולשנות את החיים. מידת ההצלחה תלויה בכימיה בין המאמן והמאומן וכן ביכולות האישיות של שני הצדדים. שרי עמירם, מאמנת ומדריכה בתחומה "עושה בית ספר" ליחידים ולקבוצות, איך לשנות ולשפר את החיים.
שרי למדה תקשורת באוניברסיטה בארצות הברית ובמשך למעלה מעשרים שנה הייתה מפיקה בכירה בטלוויזיה. אחר כך, הקימה חברת הייטק עד שהחליטה שוב לשנות כיוון בחיים. "קורס למודעות עצמית" לפני כארבע שנים היווה את ההתחלה לדרך החדשה. בהמשך למדה באופן מעמיק קואוצ'ינג ומצאה בזה יעוד ומקצוע חדש. היום היא מאמנת אישית ובמקביל מעבירה השתלמויות מיוחדות למאמנים על דרך עבודתה המיוחדת בנושא "אימון אישי בקבוצה".

שרי מאמנת אנשים איך לחיות טוב יותר. היא עובדת בשיטה של "אחד על אחד" ואימון בקבוצות קטנות. "משחק החיים" של שרי עמירם הוא עניין רציני ביותר כשהמטרה היא להיזכר בחלומות ולשלב אותם במציאות החדשה. נקודת המוצא של עמירם היא "ההווה". לא חשוב איפה הייתם, מי אתם ומה עשיתם בחיים. תמיד אפשר לשנות ולשפר, לפתוח פריזמה רחבה יותר כדי לראות את האפשרויות הקיימות ולהתחיל ליהנות מהפרטים הקטנים, ללא פרשנות יתר ודרמטיזציה. במקביל, עובדת שרי עם המתאמנים על מטרות הצמודות ללוח זמנים ותוכנית עבודה על פי תאריכים מוגדרים.

כמי שעבדה משך שנים תחת לחץ יומיומי עצום , פיתחה שיטות עבודה וניהול בהפקות עברה שרי עמירם בקלילות להיות "מפיקה של החיים".
ברזומה שלה מופיעות תוכניות כמו "זהו זה", "קריאת כיוון" ועוד רבות אחרות. כישורי הניהול שלה , אישיותה והכלים החדשים שרכשה, מהווים את סוד הקסם של המאמנת שהפכה לשם דבר בתחומה.
"אנשים רוצים להיות מאושרים, לחיות את חייהם מתוך תחושת סיפוק, אופטימיות וביטוי עצמי. הבעיה היא שפעמים רבות איננו יודעים בעצם איך לחיות. אנשים בני כל הגילאים מגיעים אליי עם בעיות שונות ומגוונות. אחד לא מוצא עבודה לאחר שפוטר, השנייה רוצה למצוא בן זוג, השלישית מרגישה שעבודתה לא מספקת אותה יותר והיא לא מתוגמלת בהתאם לכישורים שלה, הרביעית רוצה לפתח בטחון עצמי שיעזור לה בניהול במערכות יחסים ובחיים בכלל ועוד... כל אחד והמטרה שלו. אני מאמנת אנשים להתמודד בצורה שונה, לראות את חצי הכוס המלאה, להרחיב את אזורי הנוחות שלהם ולפתח את המודעות מתוך הכרה בכשרונות וביכולות שיש לכל אחד ואחד. אני מאמינה שבכל בן אדם יש עולם ומלואו שאינו מנוצל ובאימון איתי - האדם מגיע אל המעיין הנמצא בתוכו, נפרץ הסכר החוסם והוא לומד להשתמש בו למערכות יחסים ולהגשמת חלומות לכל מטרה."

האם אפשר לשנות בכל גיל ובכל מצב ?
"כן. מי שיושב ומחכה שיקרה לו נס ולא עושה שום דבר שונה, ימשיך לחיות בתלונה אבל שום דבר משמעותי לא יקרה לו. מי שמציב לעצמו מטרה מוגדרת עם לוח זמנים וסימני דרך לביצוע, צועד לכיוון המטרה. תנועה פירושה חיים. כש'זזים'- דברים פשוט קורים ! אי הצלחה אינה בכלל אופציה."

שרי מהווה דוגמה אישית לכך שלמרות הקשיים שהחיים מציבים לך אתה יכול וחייב להתרומם ולבחור לצעוד לכיוון.
לפני שנה התאלמנה שרי באופן מפתיע כשבעלה חזר מהעבודה ונפטר בפתח הבית.
"איך מתרוממים ממכה כזאת ועוד נותנים כוח לאחרים ? " שאלתי וכאן התגלתה שרי בכל עוצמתה. "החיים מזמנים לנו הפתעות טובות ולעומת זאת אין מי שלא חווה דברים קשים שנוחתים עליו והבחירה בידינו איך ממשיכים ממכה שאתה מקבל באמצע החיים.
האמת היא שהאימונים החזקים ביותר שאימנתי אנשים בחיי, היו האימונים אחרי ה"שבעה". אלה היו האימונים של "חיים ומוות", של בחירות אמיתיות. בכינו והתאמנו וידענו אני והמאומנים שלי שיש רק ברירה אחת : להמשיך ולבחור בחיים. הייתי ברגעים של קוו התפר בין חיים ומוות כשעמדתי בלילה בבית החולים, ליד מיטתו של איתן, בעלי, וחשבתי שאולי יצליחו להציל אותו.
אני עצמי עמדתי בשנה האחרונה בפני בחירות לא קלות והחלטתי שאני חייבת לגייס כוחות כדי להמשיך. הצבתי לעצמי מטרות, השתמשתי בארגז הכלים אותו אני מעבירה למאומנים שלי והגשמתי כל אחת מהן בלי הנחות".

את יכולה לתת לי דוגמה ?
"כן בהחלט. המסעות והטיולים בעולם שעשיתי עם בעלי היו חלק מאד חשוב מחיי והחלטתי שמשימה ראשונה שאני לוקחת על עצמי היא לצאת שוב לטיולים. ואכן, בפסח האחרון יצאתי לשלושה שבועות לטיול לסין. היה לי קשה מאוד והגעגועים כמעט שברו אותי, אבל משם אני ממשיכה ונוסעת .
משימה שנייה שעמדתי בה הייתה מעבר דירה. גרנו שנים ארוכות בוילה מקסימה באבן יהודה, אבל כיוון שאני תל אביבית מלידה, ידענו תמיד שכשהילדים יעזבו את הקן נחזור לתל אביב. בשנה הזאת הבית התחיל לסגור עליי, הזיכרונות והבדידות היו קשים. קמתי יום אחד ואמרתי לעצמי שאני חייבת לעבור ! אחרת אני לא אגשים את הבחירה שלי בחיים "לחיות בעוצמה". כך, מצאתי דירה מקסימה בשכונת בבלי מול פארק הירקון, שכרתי והשכרתי, קיפלתי בית ענק ונפרדתי ממשאית שלמה של חפצים ורהיטים שחילקתי בבני ברק ובבוקרו של יום מצאתי את עצמי לבד בסביבה לא מוכרת, מסדרת מחדש את הבית, צועדת כל בוקר בפארק ומודה ליכולות שלי לנוע למטרה.
עכשוו אם אני מאמנת אנשים ובמיוחד נשים למציאת בן זוג חדש ולבניית מערכות יחסים חדשות, זה לא זר לי כי שם אני נמצאת עכשיו ושוב... ההצלחות של המאומנות הן בלתי רגילות".

מה קורה באימון אישי קצר שבעצם גורם לשינוי מהותי ?
"הכל תלוי ברצון ובמידת הנכונות להשתנות ולשנות פרדיגמות בחיים. כשאדם מגיע אליי אני שואלת אותו שאלות ממוקדות. אני אף פעם לא אומרת מה צריך לעשות. כשאדם עונה ומתחייב לעצמו, אין יותר מקום לתירוצים. אני משקפת, מסבירה וביחד אנו יוצאים ל'מסע' . לכל אדם יש פוטנציאל שבמקרים רבים אינו ממומש, אך לרובנו יש 'סיבות' למה לא להגשים את המאווים שלנו. כך קורה שמרבית האנושות חיה בסבל, בדאגות ומתוך תחושה של חיים מוחמצים. אני אומרת שהחיים הם לא 'חזרה גנרלית' . צריך לחיות את החיים במלואם. אני מאמנת את הלקוחות שלי להתמקד בהווה ולתכנן את העתיד הרצוי להם. אחרת 'יקרה' להם מה שקרה עד עכשיו ומישהו אחר יתכנן את העתיד בשבילם. במקום להיגרר" מוסיפה שרי "צריך ואפשר להוביל. האימון האישי מתאים לכל מי שמאמין שמגיע לו לחיות חיים עוצמתיים ולפי בחירה".

את גם מקיימת סדנאות של "אימון אישי בקבוצה". מה זה בדיוק ?
"זהו אימון לקבוצה אינטימית של שישה - שבעה אנשים, כאשר כל אחד מגיע עם המטרה שלו. התמהיל בין העבודה שלי והכוח של הקבוצה הוא מרשם מנצח כי לקבוצה יש כוח ובאמת קורים דברים מדהימים. יש אנשים שהסדנא מתאימה להם אפילו יותר מאימון אישי. במסגרת קבוצה קטנה נוצרת דינמיקה מיוחדת. בעצם כל אחד מהמשתתפים מתאמן על המטרות האישיות שלו אבל כיוון שכולנו מדברים בעצם על 'מעגל חיים' לא מאוזן, הדברים 'מהדהדים' אצל כולם והכלים שמקבלים ניתנים ליישום אצל כל אחד בהתאמה אישית. המשתתפים בקבוצה מקבלים פידבק אחד מהשני והופכים להיות קשובים יותר. לומדים 'להיות שם' בשביל אדם אחר, מפנימים יותר וכך גדל הנפח החוויתי של הסדנא. במרבית המקרים נוצרת סינרגיה בין המשתתפים. אנשים מזדהים, נפתחים, עוזרים, מעצימים את עצמם והופכים להיות יותר יצירתיים ומעיזים. ללא ספק שאני "משתמשת" ברקע היצירתי האישי שלי ובסדנא אנחנו "מפיקים" את החיים שלנו בדרך הכי יצירתית ועם 'רייטינג' גבוה' וכך, מעבר ליעדים, כל משתתף בסדנא עובר חוויה בלתי רגילה. החזון האישי שלי הוא להעביר כמה שיותר ידע, כדי שכמה שיותר אנשים "יפיקו את חייהם" בהצלחה מירבית. אני פותחת עכשיו קורסים מיוחדים למאמנים, בנושא "אימון אישי בקבוצות" ומעבירה למאמנים את מכלול הידע שלי שנרכש במשך השנים.

מהו המוטו שלך בחיים ?
"כדי להגשים חלומות צריך להתעורר".

אכן בתום השיחה אתה, הייתה לי הרגשה של "היפיפייה הנרדמת" וידעתי שהאביר על הסוס הלבן אכן יגיע ואני עומדת להתעורר לעולם יפה יותר.

לפרטים והתרשמות אישית :
Sari348@gmail.comנוצר: 11/19/2007 6:14:00 PM
עודכן: 6/3/2008 9:34:00 PM

זכויות נשים גרסה להדפסה בעיקר נשים שלח לחבר
רק נשים